Przebudowa i modernizacja łazienki szkolnej

laziena

We wrześniu 2020 r. zakończył się remont łazienki, zrealizowany w ramach projektu „Przebudowa i modernizacja łazienki szkolnej” w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Koninie, sfinansowany ze środków pozyskanych z Konińskiego Budżetu Obywatelskiego.

Generalny remont łazienki rozpoczął się na przełomie lipca i sierpnia 2020 r. Pomieszczenie uległo całkowitej metamorfozie. W ramach prac dokonano wymiany instalacji c.o., instalacji kanalizacji sanitarnej, wodociągowej, wentylacyjnej, robót elektrycznych i budowlanych, m.in. podłogi wyłożone zostały gresem, ściany płytkami ceramicznymi, zamontowano nowe kabiny z płyt HPL, wymieniono drzwi zewnętrzne oraz sprzęt sanitarny.

Dzięki całościowej modernizacji starej łazienki sfinansowanej ze środków KBO, w Ośrodku udało się stworzyć estetyczne i funkcjonalne pomieszczenie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, zapewniające komfort, intymność wszystkim jej użytkownikom oraz poprawne miejsce do nauki treningu samodzielności .

Zmodernizowana łazienka zapewni komfort i intymność przybyłym do Ośrodka gościom: rodzicom, opiekunom, harcerzom, członkom – zawodnikom Klubu Olimpiad Specjalnych, uczestnikom korzystającym z Ogrodu Sensorycznego, uczestnikom imprez, warsztatów, konferencji, szkoleń, spotkań integracyjnych, w tym mieszkańcom Konina korzystającym z siedziby lokalu wyborczego mieszczącym się w budynku SOSW.
Koszt realizacji projektu w ramach KBO wyniósł 99 753,00 zł.