Imię i nazwisko Wnioskodawcy – Mirosław Pacześny
Skrócony opis – Głównym celem projektu jest stworzenie zespołu złożonego z dzieci i młodzieży szkół muzycznych z Konina i powiatu konińskiego, którzy pod opieką profesjonalnych muzyków orkiestry PAK KWB Konin rozwijać będą swój talent i pasje muzyczne.
Będzie to zespół przełamujący stereotypowe postrzeganie orkiestr dętych, którego motywem przewodnim jest wielopokoleniowość. Przekazując swoją wiedzę i doświadczenie młodzieży, podtrzymamy tradycję zespołowego muzykowania. Utworzymy podwaliny do orkiestry zawodowej, która będzie działać w naszym mieście przez następne lata.
Realizacja zadania zakłada:
- akcję promocyjną i rekrutację młodych muzyków,
- przekazywanie wiedzy i umiejętności muzycznych poprzez indywidualne zajęcia z gry na instrumentach dętych drewnianych, blaszanych i perkusyjnych,
- organizację warsztatów muzycznych w poszczególnych sekcjach,
- ujednolicenie poziomu wykonawczego orkiestry poprzez systematyczne próby całego zespołu.
Swoim projektem wychodzimy poza standardowe obszary działań, aby łączyć pokolenia, propagować kulturę muzyczną i zachować nasze dziedzictwo lokalne, jakim jest orkiestra dęta. Jest to inwestycja w zasoby ludzkie, która zaowocuje w przyszłości.
Pełen opis – Głównym celem projektu jest stworzenie zespołu złożonego z dzieci i młodzieży szkół muzycznych, podstawowych i średnich z Konina i powiatu konińskiego, którzy pod opieką doświadczonych i profesjonalnych muzyków orkiestry PAK KWB Konin rozwijać będą swój talent i pasje muzyczne. Będzie to zespół przełamujący stereotypowe postrzeganie orkiestr dętych w Polsce, którego motywem przewodnim jest wielopokoleniowość. Przekazując swoją wiedzę i doświadczenie młodzieży, podtrzymamy tradycję zespołowego muzykowania, która ma już 70 lat. Utworzymy w ten sposób podwaliny do orkiestry zawodowej, która będzie działać, występować i pracować na terenie naszego miasta przez następne lata.
Realizacja zadania zakłada:
- akcję promocyjną i rekrutację młodych muzyków w szeregi naszej orkiestry,
- przekazywanie wiedzy i umiejętności muzycznych poprzez indywidualne zajęcia z gry na instrumentach dętych drewnianych, blaszanych i perkusyjnych,
- organizację warsztatów muzycznych w poszczególnych sekcjach,
- ujednolicenie poziomu wykonawczego orkiestry poprzez systematyczne próby całego zespołu. Ze względu na wzrost liczebności członków orkiestry, niezbędne stanie się poszerzenie instrumentarium oraz zakup jednolitego umundurowania, aby odbiór wizualny koncertów był również na najwyższym poziomie.
Swoim projektem wychodzimy poza standardowe obszary działań, aby łączyć pokolenia, propagować kulturę muzyczną i zachować nasze niematerialne dziedzictwo lokalne, jakim jest orkiestra dęta. Jest to inwestycja w zasoby ludzkie, która zaowocuje w przyszłości.
Szacowany koszt – 300 000,00 zł.
Wydział opiniujący – Wydział Kultury, Sportu i Spraw Społecznych, Skarbnik Miasta.