Imię i nazwisko Wnioskodawcy – Maria Królikowska, Krzysztof Zieliński.
Skrócony opis –Projekt zakłada na działce nr 200/1 o powierzchni 8000 m² obręb Łężyn, budowę ogólnodostępnego miejsca do pobytu na świeżym powietrzu, aktywności fizycznej i sportu, którym byłoby nowoczesne, boisko z wysokim ogrodzeniem i bramkami do piłki nożnej o wymiarach 30 x 62 m ze sztuczną murawą. Miejsc rekreacyjno-sportowych na osiedlu Łężyn jest niewiele a postawnie takiego boiska będzie bezpieczną przystanią do aktywnego spędzania czasu, przez dzieci i młodzież a nawet seniorów. Boisko wykorzystane zostanie na rozwijanie umiejętności, pasji i zainteresowań przez Młodzieżowy Klub Sportowy Sparta Konin. Teren boiska wykorzystany byłby również przez „Młodzieżową Grupę Pożarniczą” działającą przy OSP Cukrownia Gosławice, którzy mogliby prowadzić działalność szkoleniową, sportową i społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej i ochrony ludności, przyprowadzać ćwiczenia, musztrę, przygotować fizycznie dzieci do uczestnictwa w zawodach strażackich (ogólnopolskich i międzynarodowych), doskonalić umiejętności i sprawności ruchowe dzieci.
Pełen opis - Zadanie przewiduje budowę nowoczesnego boiska do piłki nożnej o wymiarach 30 x 62 metrów ze sztuczną murawą dla potrzeb środowiska lokalnego. W celu zapewnienia właściwej eksploatacji– przewidziano odpowiednie odwodnienie nawierzchni z podłączeniem do istniejącej instalacji oraz oświetlenie boiska. Wykonanie podłoża boiska z trawy sztucznej ma kluczowe znaczenie, gdyż poprzez zastosowanie przepuszczającego wodę materiału wspólnie z systemem odwadniania sprawi, że na boisku nie będą tworzyć się kałuże. Boisko piłkarskie wyposażone zostanie w bramki i piłkochwyty. W zakres kosztowy robót budowalnych przy wykonaniu boiska wchodzą:
- niwelacja terenu z wywozem nadmiaru grunty,
- roboty ziemne,
- roboty odsączające i odwadniające korpus boiska,
- roboty związane z wykonaniem podbudowy pod boisko,
- roboty związane z wykonaniem boiska poliuretanowego,
- roboty ogrodzeniowe, montaż piłkochwytów,
- podłączenie do instalacji oraz oświetlenie boiska,
- roboty wykończeniowe.
Boisko wykonane zostałoby z okładziny poliuretanowej, a jednym z czynników przemawiających za okładziną poliuretanową jest bez wątpienia jej uniwersalność. Sprawdzi się podczas gry w piłkę nożną. Możliwość wszechstronnego zastosowania sprawia, że nawierzchnia ta jest oczywiście bardzo opłacalna dla inwestorów. Projektowana nawierzchnia będzie posiadała boisko do piłki nożnej, za wykonaniem boiska przemawiają następujące argumenty:
- Materiał ten praktycznie nie wymaga konserwacji.
- Poliuretan jest wysoce elastyczny i dobrze absorbuje energie, co sprawia, że boisko jest bezpieczne.
- Nawierzchnia jest odporna na zniszczenia mechaniczne i działanie warunków atmosferycznych.
- Boisko sportowe pokrywa się okładziną bezspoinowo, co zwiększa komfort użytkowania.
- Sztuczna nawierzchnia ma wysokie walory estetyczne i można jej nadawać dowolne kolory.
- Wytrzymałe, odporne na ścieranie boisko to oszczędne i wydajne rozwiązanie na lata.
Szacowany koszt – 1000 000,00 zł.
Wydział opiniujący – Wydział Rozwoju i Inwestycji, Skarbnik Miasta.