59. RENOWACJA PLACU ZABAW W PARKU MIEJSKIM IM. FRYDERYKA CHOPINA. WYMIANA STARYCH ELEMENTÓW NA NOWE

Imię i nazwisko Wnioskodawcy – Tomasz Andrzej Nowak.
Skrócony opis - Założeniem projektu jest kompleksowa renowacja placu zabaw w parku miejskim im. Fryderyka Chopina przy ul. Tadeusza Kościuszki w Koninie. Stare, zużyte urządzenia zabawowe i rekreacyjne zostaną wymienione na nowe. Projekt zakłada także wymianę ławek i koszy oraz części informacyjnej, a także wydzielenie terenu ochronnego wokół pomnika przyrody - dębu „Ignacy".
Pełen opis – Park im. Fryderyka Chopina w Koninie to jeden z najstarszych parków w Polsce, powszechnie znany w mieście i okolicy, od wielu lat jest zieloną wizytówką Konina. Został założony w 1832 r. z inicjatywy Jana Rucińskiego – ówczesnego burmistrza Konina. Zlokalizowany na Starówce, w lewobrzeżnej części miasta, jest miejscem częstych odwiedzin dzieci przedszkolnych, młodzieży szkolnej, dorosłych i seniorów. Park o powierzchni 10,33 ha, w którym funkcjonuje także miejski zwierzyniec, doskonale spełnia rolę wypoczynkową oraz rekreacyjną, a nawet edukacyjną dla mieszkańców miasta i okolic. Duży plac zabaw jest ważnym punktem na mapie parku i ogromną atrakcją dla najmłodszych. Urządzenia na nim zamontowane są w większości stare (niektóre liczą nawet kilkadziesiąt lat) i pomimo corocznych napraw, są trudne
w utrzymaniu. Dla uatrakcyjnienia miejsca, a także zapewnienia bezpieczeństwa małych użytkowników, należałoby wymienić zniszczone, zużyte, od dawna mało atrakcyjne urządzenia na nowe, spełniające wszelkie obecne standardy. Dzięki wymianie, wszystkie urządzenia będą wykonane z wysokiej jakości materiałów, odpornych na zniszczenia i będą posiadały najnowsze atesty bezpieczeństwa, spełniając najwyższe standardy placów zabaw. W ramach projektu zakupione zostaną takie nowe urządzenia, jak na przykład: ciuchcia z wagonikiem, strażacki wóz bojowy, 2 karuzele, 2 piaskownice, różne huśtawki - w tym: huśtawka rodzic - dziecko i huśtawka dla niepełnosprawnych, piramida linowa, ścianka wspinaczkowa, domek zabawowy, domek wspinaczkowy, różne bujaki, i inne zestawy zabawowe.
Projekt zakłada również:
1. wymianę wszystkich ławek i koszy oraz części informacyjnej (tablica
z regulaminem placu zabaw) na nowe,
2. wydzielenie odpowiedniego terenu ochronnego wokół pomnika przyrody - dębu „Ignacy" (stojącego w wschodniej części placu) oraz wykonanie tablicy edukacyjnej.
Szacowany koszt – 700 000,00 zł.
Wydział opiniujący – Wydział Gospodarki Komunalnej, Skarbnik Miasta.