KBO 2021 - realizacja zadań małych - cz. 3

Przedstawiamy ostatnią część zadań małych realizowanych w 2021 r.

9. E-sportowe mistrzostwa Polski.

Projekt oczekuje na realizację po ustąpieniu pandemii, ale nie wcześniej, jak pod koniec września 2021 r.

10. Skuter ratowniczy dla WOPR w Koninie.

Wybrany został dostawca skutera. Przygotowywane są dokumenty związane z   odbiorem ( do 31 maj 2021 r. ), zarejestrowaniem oraz przekazaniem skutera do WOPR.

11. Samochód dla grupy interwencyjnej WOPR w Koninie z niezbędnym   wyposażeniem medycznym.

Na pierwsze ogłoszenie nie zgłosił się żaden oferent. Na drugie ogłoszenie zgłosił się jeden oferent. Przewidywany termin dostawy samochodu w ogłoszeniu - do 15 lipca 2021 r.

I na tym kończymy listę realizacji zadań małych w 2021 r.

KBO 2021 - realizacja zadań małych - cz. 2

Przedstawiamy następną część zadań małych realizowanych w 2021 r.

5. Nowy plac zabaw dla Przedszkola "Kubuś Puchatek" nr 12 w Koninie.

Projekt został wykonany. Zmontowano nowe: zjeżdżalnie, huśtawki, aktywne ścianki, piaskownice, tunel, domek. Plac zabaw oczekuję na oficjalne otwarcie.

6. Strefa chilloutu - czytelnie dla każdego.

Projekt był realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Wydział Kultury, Sportu i Spraw Społecznych. Przeprowadzono modernizacją sali internetowej i czytelni. Zakupiono sprzęt audio, komputery, skanery, kopiarki. Wymieniono oświetlenie oraz meble na wygodniejsze dla czytelników. Cały projekt zakończono do końca kwietnie 2021 r. Otwarcie sali oraz czytelni przewidziane jest na 10 maja 2021 r.

7. Konin lubi książki 6.

Umowa została podpisana, projekt jest realizowany. Prowadzone są rozmowy z pisarzami na temat spotkań autorskich, są one jednak utrudnione z powodu pandemii. Czas realizacji projektu to koniec listopada 2021 r.

8. Z książką po drodze 3

Projekt jest realizowany na bieżąco. Co miesiąc kupowane są książki, płyty analogowe i CD, audiobooki, grafiki. Czas realizacji projektu przewidziany jest na koniec listopada 2021 r.

KBO 2021 - realizacja zadań małych - cz. 2

Zadania małe KBO 2021 – realizacje

W ramach KBO 2021 realizowanych jest 11 zadań małych, oto część z nich:

1.Parking przy przedszkolu nr 4 "Biały Konik" - Konin Przydziałki, ul. Kryształowa.

W maju 2021 r. Zarząd Dróg Miejskich w Koninie ogłosi ofertę na wykonanie parkingu. Prace związane z budową parkingu będą realizowane w miesiącach wakacyjnych.

2. Opieka nad kotami wolnożyjącymi oraz bezpłatne chipowanie psów dla mieszkańców miasta Konina.

Na powyższy projekt Wydział Gospodarki Komunalnej przekazał dwie z czterech transzy funduszy. Zadanie jest na bieżąco realizowany przez Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Koninie.

3. Łąki kwietne w całym mieście.

Pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej wraz z Wnioskodawcą są w trakcie wyboru miejsc na terenie Konina, które mają być obsadzone. Prace zaczną się jak tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne.

4. "Asy grają w klasy" — rodzinny plac zabaw i gier podwórkowych przy przedszkolu nr 16 im. J. Brzechwy w Koninie ul . Szarotki 1.

Wykonawca prac został wybrany. Realizowane są zamówienia sprzętu. Pracę zaczną się, gdy tylko poprawią się warunki atmosferyczne. Ich zakończenia planowane jest na koniec czerwca 2021 r.

Z pozostałymi zadaniami zapoznamy za kilka dni.

Koniński Budżet Obywatelski 2021 ruszył z kopyta

Koniński Budżet Obywatelski 2021 ruszył z kopyta

W ramach KBO 2021 realizowanych jest 13 zadań - 2 zadania duże oraz 11 zadań małych. Przedstawiamy informację na temat realizacji zadań dużych:

  1. Centrum sportowo-rekreacyjne dla mieszkańców Konina - 15 kwietnia 2021 r. wyłoniono w konkursie oferenta na budowę centrum.
  2. Rozbudowa Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Koninie przy ul. Gajowej 7a - etap 1 - 16 kwietnia 2021 nastąpiło otwarcie ofert na rozbudowę schroniska. Na wykonanie dokumentacji projektowej zgłosiło się sześć firmy. Na budowę kanalizacji sanitarnej i deszczowej nie wpłynęła żadna oferta, konkurs na wykonanie kanalizacji zostanie powtórzony.

O pozostałych zadaniach poinformujemy wkrótce.

 Koniński Budżet Obywatelski 2021 ruszył z kopyta

 

O

Zapoznaj się z projektami

31 marca 2021 r. minął termin składania wniosków do ósmej edycji Konińskiego Budżetu Obywatelskiego - KBO 2022. Wpłynęło ich do nas 81 i jak zawsze są one bardzo różnorodne. Pełna lista wniosków poniżej. Zapraszamy do zapoznania się z nimi w celu wybrania swoich kandydatów do głosowania we wrześniu 2021 roku.

Plakat "Zapoznaj się z projektami"