62. WIECZÓR AUTORSKI Z JOANNĄ KESZKA - PROMOCJA KSIĄŻKI „POTĘGA ZABAWNEGO SEKSU”

62. WIECZÓR AUTORSKI Z JOANNĄ KESZKA - PROMOCJA KSIĄŻKI „POTĘGA ZABAWNEGO SEKSU”.

Imię i nazwisko Wnioskodawcy – Olga Żaryn.

Skrócony opis – Promocja książki "Potęga zabawnego seksu".

Pełen opis – Jak kochać się w stałym związku? Często miłość w monogamicznym związku przedstawia się jako przeciwieństwo gorącej namiętności. Joanna Keszka w swojej nowej książce „Potęga Zabawnego Seksu” udowadnia, że także w stałym związku namiętność jest możliwa. Potrzeba do tego otwartości, zaufania i wyobraźni. Oraz przepisów na wspólne zabawy w łóżku, które autorka podaje w swojej książce. Koszt – koszt podróży plus honorarium dla autorki.

Szacowany koszt – 6 000,00 zł.

Wydział opiniujący – Wydział Kultury, Sportu i Spraw Społecznych.

81. BUDOWA BOISKA DO PIŁKI NOŻNEJ ZE SZTUCZNĄ NAWIERZCHNIĄ PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4 W KONINIE, 62-510 KONIN, UL. BŁASZAKA 4 DLA POTRZEB ŚRODOWISKA LOKALNEGO

81. BUDOWA BOISKA DO PIŁKI NOŻNEJ ZE SZTUCZNĄ NAWIERZCHNIĄ PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4 W KONINIE, 62-510 KONIN, UL. BŁASZAKA 4 DLA POTRZEB ŚRODOWISKA LOKALNEGO

Imię i nazwisko Wnioskodawcy – Zbigniew Kosmalski

Skrócony opis – Budowa nowoczesnego boiska do piłki nożnej przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Koninie dla potrzeb środowiska lokalnego. Boisko piłkarskie o wymiarach 30 x 62 metrów ze sztuczną murawą wyposażone zostanie w nowe bramki i piłkochwyty. Dodatkowo w celu zapewnienia właściwej eksploatacji – przewidziano odwodnienie nawierzchni z podłączeniem do istniejącej instalacji oraz oświetlenie boiska. Wykonanie podłoża boiska z trawy sztucznej ma kluczowe znaczenie, gdyż poprzez zastosowanie przepuszczającego wodę materiału wspólnie z systemem odwadniania sprawi, że na boisku nie będą tworzyły się kałuże. Obecnie eksploatowane boisko posiada nawierzchnię piaszczystą. Brak odwodnienia powoduje rozmiękczanie nawierzchni, tworzenie kałuż i czasowe wyłączenie z użytkowania. Nawierzchnia piaskowa nie spełnia w obecnym czasie standardów nowoczesnego boiska.

Pełen opis – Budowa nowoczesnego boiska do piłki nożnej przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Koninie dla potrzeb środowiska lokalnego. Boisko piłkarskie o wymiarach 30 x 62 metrów ze sztuczną murawą wyposażone zostanie w nowe bramki i piłkochwyty. Dodatkowo w celu zapewnienia właściwej eksploatacji – przewidziano odwodnienie nawierzchni z podłączeniem do istniejącej instalacji oraz oświetlenie boiska. Wykonanie podłoża boiska z trawy sztucznej ma kluczowe znaczenie, gdyż poprzez zastosowanie przepuszczającego wodę materiału wspólnie z systemem odwadniania sprawi, że na boisku nie będą tworzyły się kałuże. Obecnie eksploatowane boisko posiada nawierzchnię piaszczystą. Brak odwodnienia powoduje rozmiękczanie nawierzchni, tworzenie kałuż i czasowe wyłączenie z użytkowania. Nawierzchnia piaskowa nie spełnia w obecnym czasie standardów nowoczesnego boiska.

Prace projektowe. 2. Przygotowanie dokumentacji przetargowej. 3. Wyłonienie wykonawcy. 4. Realizacja projektu.

Szacowany koszt – 900 000,00 zł

Wydział opiniujący – Wydział Rozwoju Gospodarczego

80. ROZPALMY ŚWIECE W KONINIE – ŚWIĘTO CHANUKI PO RAZ TRZECI

80. ROZPALMY ŚWIECE W KONINIE – ŚWIĘTO CHANUKI PO RAZ TRZECI !!

Imię i nazwisko Wnioskodawcy – Menachem Mateusz Godlewski

Skrócony opis – Trzecia edycja święta chanuki w Koninie, będąca kolejną edycją żydowskiego święta od 2018 roku. Święto mające na celu upamiętnić mieszkańców Konina żydowskiego pochodzenia oraz zapoznanie się z żydowskim świętem świateł. Jest to święto, które przynosi nie tylko światło, ale i nadzieję, radość i zwycięstwo. Trzecia edycja święta chanuki ma za zadnie zapoznanie mieszkańców Konina z tradycjami panującymi w święcie świateł. Miejscem święta będzie synagoga, która od 1829 do 1939 stanowiła miejsce kultu społeczności żydowskiej.

Pełen opis – Święto chanuki od 1829 roku społeczność żydowska obchodziła w świętym miejscu, którym jest synagoga. To miejsca przesłania, świętości i radości, które chcę ożywić poprzez obchody chanuki w 2022 roku. Chanuka to święto zwycięstwa, radości, szczęścia i światła, które było obchodzone w 2018 oraz w 2019 roku na Placu Zamkowym w Koninie. Te dwa lata ujawniły nam moc i radość tego święta, czas powrotu do lat, kiedy społeczność żydowska w Koninie radowała się z rozpalonych świec w oknach synagogi. Trzecia edycja Chanuki w Koninie ma być kolejnym oraz wielkim wydarzeniem – przybliżenie ludzi do kultury żydowskiej w samym sercu synagogi. Podczas święta odmówimy wspólnie modlitwę, rozpalimy świece chanuki, ale też usłyszymy pieśni klezmerów czy żydowskich wykonawców, którzy grali i śpiewali w radości święta chanuki wraz z panującym zapachem sufganiyot oraz latkes. Czas rozpoczęcia chanuki określony będzie przez odpowiedni czas rozpalenia świec. Jednak przed samym rozpoczęciem, pieśni żydowskie będą płynęły z synagogi, aby zaprosić mieszkańców Konina do wspólnej celebracji. Każdy mieszkaniec zaproszony jest na trzecie obchody Chanuki, do wspólnego rozpalania świec, wspólnych gier czy śpiewów. Niech ten dzień, będzie dniem poświęconym dawnej społeczności żydowskiej w Koninie oraz dla mieszkańców samego Konina.      

Szacowany koszt – 20 000,00 zł

Wydział opiniujący – Wydział Kultury, Sportu i Spraw Społecznych

79. POMÓŻ NAM POPRAWIĆ BEZPIECZEŃSTWO. OŚWIETLIJMY STARY KONIN - !!! BUDUJMY DALEJ OŚWIETLENIE ULIC

79. POMÓŻ NAM POPRAWIĆ BEZPIECZEŃSTWO. OŚWIETLIJMY STARY KONIN - !!! BUDUJMY DALEJ OŚWIETLENIE ULIC

Imię i nazwisko Wnioskodawcy – Szymon Rąpel

Skrócony opis – 2 lata temu udało się i kilka ulic zyskało oświetlenie na osiedlu Przydziałki - realizacja wykonana J. Jednak środki nie były wystarczające, aby zrobić to wszędzie, gdzie to konieczne. Skoro udało się raz musi się i drugi. Jako mieszkańcy tego osiedla dbajmy o nasz otoczenie, oświetlone ulice to nie tylko bezpieczeństwo naszych dzieci, ale i nas. Obecny brak lamp powoduje wraz z złym stanem nawierzchni i brakiem chodników niebezpieczne sytuacje. Zwłaszcza w okresie zimowym. Matki na spacerze, dzieci ze szkoły czy osoby starsze muszą ryzykować czy aby na pewno ktoś ich dostrzeże, albo czy nie wpadną w jakąś dziurę. Dbajmy o naszą przestrzeń, wybudujmy kolejny etap, sami przyczyniamy się do poprawy naszego otoczenia. Głosujmy.

Pełen opis – W ramach wniosku zostanie wybudowany kolejny etap oświetlenia. Projekty już są brak tylko środków. Ww zadanie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ludzi i okolicy. Lokalizacja Stary Konin osiedle Przydziałki.

Szacowany koszt – 99 000,00 zł

Wydział opiniujący – Wydział Gospodarki Komunalnej/ Zarząd Dróg Miejskich

78. NAPIS - KONIN NICZYM NAPIS HOLLYWOOD. OŚWIETLONY NAPIS "ILOVEKONIN" WIZYTÓWKĄ MIASTA, A NA PEWNO ATRAKCJĄ

78. NAPIS - KONIN NICZYM NAPIS HOLLYWOOD. OŚWIETLONY NAPIS "ILOVEKONIN" WIZYTÓWKĄ MIASTA, A NA PEWNO ATRAKCJĄ

Imię i nazwisko Wnioskodawcy – Szymon Rąpel

Skrócony opis – Miasto Konin ciągle jest w mroku. Na szczęście, tylko świetlnym i możemy mu w tym pomóc. Brak charakterystycznych nowoczesnych punktów tożsamych dla naszego miasta, nie przysparza nam miejsc widokowych, czy do oglądania czy to zdjęć, a tym bardziej dla turystów. Zbudujmy coś co będziemy mieli tylko my i nie tylko zimą ale cały rok. W wybranej charakterystycznej i dogodnej lokalizacji np. : tereny przy amfiteatrze, bądź przy jeziorku na Zatorzu a może błonia na Starówce albo okolice rynku - lokalizacja ostateczna uzależniona od dostępności mediów - wybudujemy wielki napis „ILOVEKONIN” . Napis o długości kilkunastu metrów i wysokości na kilka metrów, oświetlony od środka na pewno będzie czymś wyjątkowym. Zróbmy coś czym będziemy mogli się pochwalić i poprawić atrakcyjność naszego miasta. Chodniki i place zabaw dobrze wyglądają na zdjęciach z naszymi dziećmi i najbliższymi. Taki napis broni się sam, a z nami przy nim to już w ogóle bomba J.

Pełen opis – Napis wykonany z konstrukcji metalowej, od środka oświetlony lampami LED z możliwością zmiany barwy. Długość kilkanaście metrów, wysokość od 3,5 do 5 metrów – wysokość i długość muszą być proporcjonalne. Możliwość zmiany napisu „love” na kształt serca w zależności od warunków finansowych. Obiekt całoroczny, przymocowany na stałe do gruntu, bądź jak w wersji z Amsterdamu na betonowej płycie umiejscowionej na placu. Doprowadzona elektryczność. Lokalizacja ostateczna - tereny miejskie – do ustalenia z projektantem i architektem miejskim.

Szacowany koszt – 330 000,00 zł

Wydział opiniujący – Wydział Gospodarki Komunalnej