logo

Wnioski przyjęte do głosowania w ramach Konińskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Lokalizacja : Konin, ul. Dworcowa i Aleji 1 Maja
Projekt: ZEGAR NA ULICY DWORCOWEJ
Wnioskodawca: Joanna Sznajder
Wydział opiniujący : ZDM
Koszt: 300 000,00

Powrót zegara z dodatkowymi ławkami i małą architekturą, na plac przy skrzyżowaniu ulic Dworcowej i Aleje 1 Maja, wg. gotowego, zwycięskiego w konkursie Urzędu Miasta z 2017 roku projektu.

StreetView

Lokalizacja : Konin, ul. Popiełuszki
Projekt: MODERNIZACJA CHODNIKA
Wnioskodawca: Marek Nasiłowski
Wydział opiniujący : ZDM
Koszt: 350 000,00

Zadanie polega na wymianie nawierzchni chodnika z dostosowaniem do ruchu rowerów wzdłuż ul. Księdza Jerzego Popiełuszki od hali sportowej do istniejącej Ścieżki rowerowej w podliżu skrzyżowania z ulicą Portową. Więcej na facebook: KBO 2021

StreetView

Lokalizacja : Konin, ul. Jana Pawła II
Projekt: ROZBUDOWA SYSTEMU KONIŃSKI ROWER MIEJSKI
Wnioskodawca: Marek Nasiłowski
Wydział opiniujący : ZDM
Koszt: 195 757,00

Zadanie polega na rozbudowie systemu Koniński Rower Miejski o stację wypożyczania rowerów zlokalizowaną przy ul. Jana Pawła II. Stacja będzie składać się z 15 stojaków oraz 10 rowerów i tu nowość w naszym mieście, wszystkie rowery będą wyposażone w foteliki dla dzieci. Więcej na facebook: KBO 2021

StreetView

Lokalizacja : Konin
Projekt: DOKOŃCZENIE NADWARCIAŃSKIEJ ŚCIEŻKI REKREACYJNEJ
Wnioskodawca: Joanna Sznajder
Wydział opiniujący : ZDM
Koszt: 550 000,00

Dokończenie Nadwarciańskiej ścieżki Rekreacyjnej od wysokości dawnej kładki na kanale Ulgi do ulicy Przemysłowej (wylot poniżej Komendy Policji). Dodatkowo uzupełnienie schodów pomiędzy ścieżką a ul. Wyszyńskiego o barierki oraz instalację zadaszenia nad stołem na wysokości dawnej kładki.

Lokalizacja : Konin, III Osiedle
Projekt: CENTRUM SPORTOWO-REKREACYJNE DLA MIESZKAŃCÓW KONINA
Wnioskodawca: Krzysztof Płachciński
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ ROZWOJU GOSPODARCZEGO I WYDZIAŁ OŚWIATY
Koszt: 999 990,00

Celem projektu jest budowa bezpiecznego obiektu dającego okazję do czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu oraz promowanie zdrowego trybu życia. Projekt przewiduje utworzenie dla mieszkańców Konin Centrum sportowo-rekreacyjnego w obrębie którego znajdować się będzie 4-torowa bieżnia okrężna 200m z 4-torową dodatkową bieżnią prostą 100m — pokryta nawierzchnią poliuretanową z certyfikatem jakości. Dodatkowo zostanie wbudowane koło wraz z sektorem do pchnięcia kulą, rozbieg z belką i piaszczystą częścią skoczni, nisko do tenisa ziemnego wraz z piłkochwytami oraz magazyn ze sprzętem lekkoatletycznym ogólnodostępnym. Cały obiekt zostanie oświetlony lampami solarnymi, które działają bez zasilania sieciowego. Całkowicie opiera się na energii słonecznej, co jest nieograniczone, bezpieczne i przyjazne dla środowiska. Obiekt będzie miejscem bezpiecznego i aktywnego wypoczynku dla mieszkańców dlatego też zostanie zamontowany monitoring z kamerami z technologią IR, które pozwolą nagrywać wyraźny obraz w ciemności. Będzie to odstraszać potencjalne osoby, które zechciałby dewastować wybudowany obiekt. Biorąc pod uwagę jakim dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Konina cieszy się bieganie, obiekt, który powstałby na III osiedlu spełniły oczekiwania mieszkańców naszego Miasta.

Lokalizacja : Konin, ul. Kolska i Świętojańska
Projekt: SYGNALIZACJA ŚWIETLNA NA SKRZYŻOWANIU ULIC KOLSKA-ŚWIĘTOJAŃSKA-WAŁ TAREJWY W STARYM KONINIE
Wnioskodawca: Anna Żabińska
Wydział opiniujący : ZDM
Koszt: 500 000,00

Skrzyżowanie ulic Kolska — Wał Tarejwy — Świętojańska jest bardzo niebezpieczne zarówno dla kierowców jak i pieszych. Na skrzyżowaniu notorycznie dochodzi do kolizji, wypadków i potrąceń pieszych, w tym ze skutkiem śmiertelnym. W godzinach szczytu tworzą się korki, uniemożliwiające płynność ruchu na skrzyżowaniu. Często kierowcy zapominają o oznakowaniu skrzyżowania, wymuszając pierwszeństwo. Przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu, szczególnie na ulicy Wał Tarejwy i Świętojańskiej są bardzo niebezpieczne. Kierowcy pieszego po prostu nie widzą, są zasłonięci przez kamienice położone tuż przy skrzyżowaniu. Z przejść korzysta wiele dzieci w drodze do szkoły SP 1. Sygnalizacja świetlna jest tu po prostu niezbędna. Bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze. Zagłosuj na wniosek SYGNALIZACJA ŚWIETLNA NA SKRZYŻOWANIU ULIC KOLSKA — ŚWIĘTOJAŃSKA WAL TAREJWY W STARYM KONINIE Tu chodzi o ludzkie życie! O Twoje życie

StreetView

Lokalizacja : Konin, ul. Kolska
Projekt: PRZEBUDOWA PARKINGU KOLSKA-REFORMACKA W KONINIE
Wnioskodawca: Anna Żabińska
Wydział opiniujący : ZDM
Koszt: 399 000,00

Głównym celem modernizacji parkingu przy Szkole Podstawowej nr I jest bezpieczne dowożenie dzieci do szkoły i odbieranie ich po zajęciach lekcyjnych. Modernizacja parkingu obejmuje: wyznaczenie miejsca oczekiwania dzieci na przyjazd rodzica, - ruch jednokierunkowy dla samochodów z wjazdem od ulicy Kolskiej rondo i wyjazdem w ulicę Reformacką, - pas postojowy dla rodzica z postojem do 5 min na czas wyjścia i wejścia dziecka do samochodu, - wyznaczenie miejsc parkingowych, - oświetlenie i odwodnienie parkingu, - wymiana nawierzchni. Przebudowa parkingu jest niezbędna. Zagłosuj na bezpieczeństwo naszych dzieci !

StreetView

Lokalizacja : Konin, ul. Kolska, Kaliska, Szarych Szergów
Projekt: BEZPIECZNE PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH W STARYM KONINIE: WAŁ TAREJWY BIEDRONKA I BŁONIA, SZARYCH SZEREGÓW TARGOWISKO, KOLSKA CMENTARZ, KALISKA SZKOŁA
Wnioskodawca: Anna Żabińska
Wydział opiniujący : ZDM
Koszt: 150 000,00

Ulica Wał Tarejwy, Szarych Szeregów, Kolska i Kaliska to jedne z głównych ulic na terenie Starego Konina o bardzo dużym natężeniu ruchu samochodowego. Lokalizacja przejść dla pieszych wymagających poprawy bezpieczeństwa w Starym Koninie: - ulica Wał Tarejwy na wysokości marketu Biedronka, przy skrzyżowaniu z ulicą Żwirki i Wigury, - ulica Wał Tarejwy pomiędzy przystankiem MZK Błonia i parkingiem przy ulicy Grunwaldzkiej - ulica Szarych Szeregów przy skrzyżowaniu z ul. Wodną na wysokości targowiska miejskiego - ulica Kolska przejście przy cmentarzu parafialnym - ulica Kaliska przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. J. Korczaka, Kwestia poprawy bezpieczeństwa na wymienionych przejściach dla pieszych w Starym Koninie, z których korzystamy My, mieszkańcy Konina, nasze rodziny, jest teraz zależna od Waszych głosów. Teraz to My mamy realny wpływ na jakość bezpieczeństwa ww. przejść dla pieszych.

Lokalizacja : Konin, Amfiteatr
Projekt: SCHODY PRZY AMFITEATRZE
Wnioskodawca: Joanna Sznajder
Wydział opiniujący : ZDM
Koszt: 230 000,00

Projekt zakłada wykonanie nowych (kolorowych) schodów w miejscu istniejących, starych, będących w opłakanym stanie schodów prowadzących od ulicy Wyszyńskiego do niecki przy amfiteatrze.

StreetView

Lokalizacja : Konin, ul. Błaszaka
Projekt: BUDOWA BOISKA DO PIŁKI NOŻNEJ ZE SZTUCZNĄ NAWIERZCHNIĄ PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4 W KONINIE 62-510 KONIN, UL. BŁASZAKA 4 DLA POTRZEB ŚRODOWISKA LOKALNEGO
Wnioskodawca: Zbigniew Kosmalski
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ ROZWOJU GOSPODARCZEGO
Koszt: 999 000,00

Budowa nowoczesnego boiska do piłki nożnej przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Koninie dla potrzeb środowiska lokalnego. Boisko piłkarskie o wymiarach 30 x 62 metrów ze sztuczną murawą wyposażone zostanie w nowe bramki i piłkochwyty. Dodatkowo w celu zapewnienia właściwej eksploatacji - przewidziano odwodnienie nawierzchni z podłączeniem do istniejącej instalacji oraz oświetlenie boiska. Wykonanie podłoża boiska z trawy sztucznej ma kluczowe znaczenie, gdyż poprzez zastosowanie przepuszczającego wodę materiału, wspólnie z systemem odwadniania sprawi, że na boisku nie będą tworzyły się kałuże. Obecnie eksploatowane boisko posiada nawierzchnię piaszczystą. Brak odwodnienia powoduje rozmiękczanie nawierzchni, tworzenie kałuż i czasowe wyłączenie z użytkowania. Nawierzchnia piaskowa nie spełnia w obecnym czasie standardów nowoczesnego boiska.

StreetView

Lokalizacja : Konin
Projekt: ZAKUP SAMOCHODU GAŚNICZEGO TYP GBA
Wnioskodawca: Jacek Wybrański
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ BEZPIECZEŃSTWA I ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO
Koszt: 860 000,00

Pojazd wyposażony w zbiornik 25001, oraz agregat wysokociśnieniowy zapewni efektywne działanie i znacząco poprawi działanie w zakresie ratowania życia i zdrowia naszego społeczeństwa oraz ich mienia. Nowy pojazd zwiększy jakość prowadzonych działań na terenie miasta konina oraz sąsiednich gmin. Zachęci także młodych ludzi do wstępowania w szeregi ochotniczych straży pożarnych i zagwarantuje prace w bezpiecznych warunkach.

Lokalizacja : Konin
Projekt: POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA STRAŻAKÓW RATOWNIKÓW - ZAKUP SPRZĘTU CHRONIĄCEGO ŻYCIE
Wnioskodawca: Piotr Rychtanek
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ BEZPIECZEŃSTWA I ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO
Koszt: 100 000,00

Projekt mały jest przeznaczony na zakup sprzętu indywidualnego dla bezpieczeństwa ; strażaków ratowników biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych. Nowoczesne ubranie specjalne , buty, hełm i rękawice zapewnią lepszy komfort pracy ratowników. Dotychczasowe uposażenie ratownika ogranicza i krępuje zakres ruchu podczas prowadzonych działań. Ubrania specjalne jest ciężkie nie przepuszczają wystarczają ilość powietrza, hełm ma swój gabaryt też jest ciężki..

Lokalizacja : Konin
Projekt: ZAKUP SAMOCHODU POŻARNICZEGO DLA RATOWNIA ŻYCIA I MIENIA NASZYCH MIESZKAŃCÓW
Wnioskodawca: Piotr Rychtanek
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ BEZPIECZEŃSTWA I ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO
Koszt: 1 000 000,00

Celem projektu jest zakup samochodu i sprzętu do działań ratowniczo — gaśniczych, który zapewni bezpieczeństwo w sytuacjach zagrożenia życia. Sprzęt będzie służył pomocą dla wszystkich mieszkańców miasta Konina oraz osobom przemieszczającym się po terenie miasta i powiatu. Zakup samochodu i sprzętu umożliwi prowadzenie skutecznych działań w akcji oraz zapewni szybkie dotarcie do miejscowych zagrożeń i powstałych pożarów. Ochotnicza Straż Pożarna Cukrownia Gosławice w Koninie swe działania prowadzi w północnej części m. Konina oddalonej znacznie od centrum w którym stacjonują służby ratownicze. Nowoczesny sprzęt do działań ratownicze — gaśniczych spełni wymagania, z którymi muszą się zmagać ratownicy, również zapewni bezpieczeństwo i komfort pracy samych strażaków ratowników. Obecny samochód jest zużyty i przestarzały ma 36 lat pamięta jeszcze zakład Cukrownie Gosławice" w którym służył wiele lat.

Lokalizacja : Konin, Wilków
Projekt: ROWER MIEJSKI DLA MIESZKAŃCÓW WILKOWA
Wnioskodawca: Bożena Radoszewska
Wydział opiniujący : ZDM
Koszt: 180 000,00

Rozbudowa Konińskiego Roweru Miejskiego o dodatkową stację zlokalizowaną na osiedlu Wilków wyposażoną w: terminal do obsługi, 15 słupków do parkowania rowerów oraz dodatkowo zakup 10 rowerów miejskich w tym 8 rowerów zwykłych i 2 rowerów typu tandem. Stacja zlokalizowana będzie między ul Kolską i Leszczynową obok pętli komunikacji miejskiej dla linii 54 i 54 bis (przystanek 115-01).

Lokalizacja : Konin, ul. Tuwima
Projekt: MODERNIZACJA BOISKA OSIEDLOWEGO
Wnioskodawca: Beata Iwona Osajda
Wydział opiniujący : DZIAŁALNOŚĆ ROZWOJU GOSPODARCZEGO
Koszt: 500 000,00

Nowoczesne boisko z wysokim ogrodzeniem, koszami i bramkami do piłki nożnej. Takich miejsc rekreacyjno-sportowych na trzecim osiedlu jest niewiele. Boisko przy ul. Tuwima od kilkudziesięciu lat wygląda tak samo. Brak ogrodzenia, asfaltowy dywaniki dwa stare kosze. Mimo to, kiedy tylko przychodzi wiosna boisko tętni życiem. Młodzież gra tam w koszykówkę, a młodsze dzieci w różnego rodzaju gry zespołowe, w tym w piłkę nożną. Od rana do wieczora można zobaczyć tam mnóstwo osób. Chcąc poprawić wizerunek osiedla, ale przede wszystkim dbając o bezpieczeństwo użytkujących to miejsce młodych ludzi, konieczna jest modernizacja boiska. Obecnie jest ono o wymiarach 12,36 x 25 m. Docelowo planujemy 14 x 25 m. Modernizacja zakładałaby zamontowanie wysokiego ogrodzenia boiska i furtki, która umożliwi korzystanie z boiska również osobom niepełnosprawnym. Zamiast asfaltu, zamontowana zostałaby syntetyczna nawierzchnia kauczukowa. Natomiast płyta boiska mogłaby być wielofunkcyjna, bo poza dwoma nowymi koszami zamontowane zostałyby dwie bramki do piłki nożnej. Boisko spełniałoby kryteria wynikające z regulaminu Konińskiego Budżetu Obywatelskiego, bo jest i byłoby po modernizacji — otwarte dla wszystkich mieszkańców.

StreetView

Lokalizacja : Konin, ul. Adama Mickiewicza 14
Projekt: CENTRUM EDUKACYJNO-KULTURALNE 'STARÓWKA' W I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM IM. TADEUSZ KOŚCIUSZKI W KONINIE
Wnioskodawca: Marzena Grzybowska, Edyta Jagiełło-Karpińska
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ KULTURY I WYDZIAŁ OŚWIATY
Koszt: 150 000,00

Centrum edukacyjno-kulturalne "Starówka" w I Liceum Ogólnokształcącym w Starym Koninie jako "dostępna szkoła" otwiera swoje drzwi dla dliskich sąsiadów i nie tylko, dla młodszych i starszych mieszkanek i mieszkańców Konina. Jest odpowiedzią na potrzeby edukacyjno-kulturalne społeczności lokalnej. Zapraszamy na zajęcia artystyczne (teatralne, wokalne, plastyczne, rękodzieła), sportowe dla seniora, warsztaty psychologiczne, kursy językowe, wykłady historyczne, zajęcia wspierające ucznia "odrobię z Tobą lekcje", do planetarium oraz klubu edukacji filmowej "Kino Starówka". Szkoła z dlisko 160-letnią tradycją będącą Alma Mater dla tysięcy Koninianek i Koninian otwierając się na mieszkańców przywraca szkołę miastu. Projekt ma na celu poszerzenie zainteresowań mieszkańców, rozwijać pasje, wzmocnić kontakty społeczne, uwzględnia lokalny sentyment do kina "Starówka". Ma przeciwdziałać osamotnieniu i pomóc budować relacje w grupie wielopokoleniowej zakładając nowe wyzwania po kryzysie wywołanym czasem pandemii. Zajęcia będę prowadzone popołudniami, w weekendy oraz ferie zimowe i wakacje letnie.

StreetView

Lokalizacja : Konin, ul. Gajowa 7a
Projekt: ROZBUDOWA SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W KONINIE PRZY UL.GAJOWEJ 7A - ETAP 1
Wnioskodawca: Marzena Giantsios
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ GOSPODARKI KOMUNALNEJ
Koszt: 1 000 000,00

Miasto Konin przekazało na potrzeby Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Koninie działkę powierzchni ok. 60 arów. Działka jest już ogrodzona i służy w tej chwili jako wybiegi dla psów. Docelowo przeznaczona jest na rozbudowę schroniska. Pierwszym etapem rozbudowy schroniska jest postawienie w stanie surowym budynku A, w którym znajdować się będą: gabinet weterynaryjny, sala operacyjna, pomieszczenie po zabiegowe, część administracyjno-socjalna oraz sala zajęć przeznaczona na edukację dzieci i młodzieży. Dotychczasowe schronisko nadal nie spełnia wymogów Powiatowego Lekarza Weterynarii. Konieczne jest skanalizowanie placówki co ułatwi utrzymanie higieny zapobiegnie rozmnażanie się chorób zakaźnych. Projekt wykonania kanalizacji oraz koncepcja rozbudowy schroniska stanowią załączniki do niniejszego wniosku.

StreetView

Lokalizacja : Konin, ul. Kard. S. Wyszyńskiego i 11 Listopada
Projekt: PRZEBUDOWA DROGI DOJAZDOWEJ DO SP 7 I PRZEDSZKOLA NR 12 W KONINIE WRAZ Z PARKINGAMI
Wnioskodawca: Robert Ołtuszyk
Wydział opiniujący : ZARZĄD DRÓG MIEJSKICH
Koszt: 400 000,00

Przedmiotem projektu jest przebudowa i rozbudowa parkingu dla mieszkańców dloków przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego 38 i 40 oraz 11Listopada 28 i 30 oraz rodziców przywożących dzieci do Szkoły Podstawowej nr 7 w Koninie oraz Przedszkola nr 12 w Koninie. Efektem projektu będzie zwiększenie ilości miejsc parkingowych do 14, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych, poszerzenie drogi, zwiększenie widoczności na przejściu dla pieszych. Umożliwia również bezkolizyjny ruch oraz zapewni " szybką drogę" dla pojazdów uprzywilejowanych, co niewątpliwie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców podliskich dloków, uczniów i przedszkolaków.

Lokalizacja : Konin, os. Zatorze
Projekt: ŚWIETLNA I BEZPIECZNA ALEJA JEZIORKO ZATORZE
Wnioskodawca: Piasecki Jakub
Wydział opiniujący : ZARZĄD DRÓG MIEJSKICH
Koszt: 265 000,00

Świetlna i bezpieczna aleja jeziorko zatorze to pomysł, który ma na celu oświetlić oraz zabezpieczyć alejkę przy jeziorze zatorze korona górna - min. Przy ścieżce sensorycznej. Działanie ma spowodować, że mieszkańcy konina będą w bezpiecznych, oświetlonych warunkach spacerować, biegać. Stworzenie alejki wraz z otaczającą zieloną przestrzenią - staną się idealnym miejscem do spędzania wolnego czasu. Monitoring oraz właściwe jasne oświetlenie - w dużej mierze ograniczają akty wandalizmu. Rozwiązania poprawiające jakość życia mieszkańców powinny dominować i być założeniami nadrzędnymi.

StreetView

Lokalizacja : Konin
Projekt: FONTANNA Z POKAZEM JAK W DUBAJU LUB LAS VEGAS - OŻYWMY RYNEK I STARY KONIN - PRAWDZIWA ATRAKCJA ZMIENI TEN KAMIENNY PLAC, PRZYWOŁAJMY TROCHĘ DZIECIĘCEJ RADOŚCI
Wnioskodawca: Szymon Rąpel
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ ROZWOJU GOSPODARCZEGO
Koszt: 999 999,00

Zróbmy coś, aby stary rynek miał to coś. Razem, tak jak 2 lata temu, zagłosujmy na coś wartościowego. Wtedy oddaliście głosy na mój projekt czyli Iluminacje świąteczne - Bombkę i Karoce. Za co serdecznie dziękuje !!! Nie duża atrakcja , a ile zmieniła, tłumy Koninian chciały zrobić zdjęcia i rynek nagle stał się atrakcją, OŻYŁ, ale tylko na chwilę. Zróbmy, aby także latem nie był tylko kamienną pustynią. Wybudujmy fontannę, jakiej nie widział nikt. "Tańcząca" Ściana wodna , z animacją podświetleniem i muzyką_ Poczujmy się przy niej trochę jak nocą przed hotelami w gorącym Dubaju lub rozświetlonym Las Vegas. Sterowana komputerowo animacja, spowoduje , że o rożnych porach będziemy mieli różne motywy. Czasem spokojne melancholijne wręcz uspokajające, czasem skaczące małe "ciurki" pomiędzy , którymi mogą biegać dzieci, czy w końcu pod wieczór z pełną mocą "koncert wodny". O każdej porze usiądźmy przy niej i w delikatnej bryzie oddajmy się przyjemności.

StreetView

Lokalizacja : Konin
Projekt: KOLOROWY RYNEK - CAŁOROCZNA ILUMINACJA RYNKU WRAZ Z ANIMACJAMI NA FASADACH BUDYNKU - NIECH CO NOC BĘDZIE JAK W BAJCE
Wnioskodawca: Szymon Rąpel
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ GOSPODARKI KOMUNALNEJ I WYDZIAŁ URBANISTYKI I ARCHITEKTURY
Koszt: 999 999,00

Rynek nocą obecnie jest niedoświetlonym i smutnym miejscem, brakuje mu kolorów i atrakcji. ZMIENMY TO. Nie mamy tutaj zamiaru zrobić lunaparku, ale przydałoby się światło i dynamiki w odpowiednim wydaniu. Przeznaczmy środki, na zrobienie czegoś energetycznego. Dzięki w/w wnioskowi zrobimy profesjonalny projekt i na jego podstawie zamontujemy i oświetlimy wszystkie budynki na rynku. Podkreślimy ich detale, kształty i do każdego podejdziemy indywidualnie. Zmienimy także kolor światła z żółtego na bardziej naturalne i przyjemniejsze dla oka. Co najważniejsze w ramach wniosku, zrobimy ruchomą animacje tak zwany Maping 3d. Jak ktoś kiedyś był Np: w Toruniu na festiwalu światła, to wie że jest to niesamowite wrażenie, dzięki potężnemu projektorowi na budynku Urzędu wyświetlimy co tylko chcemy, i nie chodzi tutaj o filmy. Chodzi o zabawne „ poważne lub abstrakcyjne animacje polegające na zabawie bryłą budynku. Dzięki nim powstanie złudzenie że budynek się przesuwa, chowa, buduje , zmienia kształt czy pojawiają się z niego przeróżne kształty. Pokaz będzie co noc, a co weekend uatrakcyjniony. To razem z oświetleniem spowoduje , ze każdy będzie chciał to zobaczyć. Zróbmy coś, aby nasz rynek był jedynym taki nie tylko w Wielkopolsce, ale i Polsce, coś wyjątkowego u ans w mieście. GŁOSUJ na Kolorowy Rynek i Fontannę, razem te dwa wnioski zmienią cały rynek niewyobrażalnie na lepsze.

StreetView

Lokalizacja : Konin
Projekt: PUNKT WIDOKOWY "TURKUSOWE JEZIORO"
Wnioskodawca: Teresa Zawadzka
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ ROZWOJU GOSPODARCZEGO
Koszt: 350 000,00

Nie można popływać ale można podziwiać. Chcesz poczuć się jak nad morzem śródziemnym? Zróbmy punkt widokowy turkusowego jeziorka. Rowerami dojedziemy tam od strony hałd Zatorza. Może uda się przyciągnąć turystów do tego poprzemysłowego miejsca. To promocja miasta i naszej przemysłowej historii. Wystarczy uporządkować teren, kawałek ścieżki utwardzić ok. 120m, po terenach miejskich, wybudować punt widokowy z monitoringiem w ciekawym kształcie, zaprojektowany przez jakiegoś zdolnego architekta, z tadlicą informacyjną, śmietnikiem i kompozycją ławek. Pochwalimy się w bezpiecznym i uporządkowanym zakątkiem przekształceń antropogenicznych środowiska naturalnego.

Lokalizacja : Konin
Projekt: LATAJĄCA KAWIARNIA TWÓRCZO NAPRAWCZA
Wnioskodawca: Magdalena Zielezińska
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ KULTURY
Koszt: 30 000,00

Projekt składa się z dwóch części I. Latająca Kawiarnia Naprawcza. Cel to stworzenie miedzy pokoleniowego miejsca gdzie przychodzą swobodnie obywatele dwóch kultur, żeby wziąć oddech i w razie potrzeby się wesprzeć. Dwuletni cykl spotkań z imprezami z nauką komunikacji bez przemocy i budżetowania oszczędzania, kulinarny, napraw, szydełkowania i innych form(zajmowania rąk) jest do tego narzędziem. Kawiarenka Naprawcza ma być miejscem, gdzie w sąsiedzkiej atmosferze, przy kawie i cieście, uruchomimy nasz twórczy potencjał i pomysły. Raz w tygodniu zalegający w naszych domach zepsuty sprzęt przed trafieniem na wysypisko śmieci obejrzą osoby, które mogą nam pomóc w naprawie. II. Latającej wystawy "Matek Międzynarodowych" - z mapami miejsc przyjaznych - lekarz, organizacji dobroczynne, szpitale, miejsca z maseczkami. Wspólne wykonanie wystawy dzieł polsko-ukraińskich z mapami przyjaznych miejsc lub linkami do nich w siec, ustawionych w oknach na starówce

Lokalizacja : Konin
Projekt: BEZPŁATNE ZAJĘCIA TENISA ZIEMNEGO DLA PRZEDSZKOLAKÓW
Wnioskodawca: Marek Nasiłowski
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ SPORTU I TURYSTYKI
Koszt: 99 000,00

Zadanie polega na zorganizowaniu bezpłatnych zajęć nauki gry w tenisa ziemnego dla najstarszych grup dzieci konińskich przedszkoli. Zajęcia będą prowadzone przez kwalifikowanych instruktorów tenisa zgodnie z programem szkolenia dzieci TENIS 10L.Więcej na facebook: KBO 2021

Lokalizacja : Konin, ul. Jana Pawła II
Projekt: AKTYWNE PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH UL. JANA PAWŁA II
Wnioskodawca: Marek Nasiłowski
Wydział opiniujący : ZARZĄD DRÓG MIEJSKICH I WYDZIAŁ URBANISTYKI I ARCHITEKTURY
Koszt: 93 000,00

Zadanie polega na wybudowaniu aktywnego przejścia dla pieszych na ul. Jana Pawła 11 przy skrzyżowaniu z ul. Rudzicką. Inteligentny system aktywnego przejścia dla pieszych informujący kierowcę o obecności pieszego na przejściu dla pieszych który posiada zsynchronizowany system świateł poziomych (aktywne punktowe elementy odblaskowe) oraz pionowych (lampy ostrzegawcze) uaktywniający się automatycznie po wykryciu pieszego. Więcej na facebook: KBO 2021

StreetView

Lokalizacja : Konin
Projekt: DARMOWE WARSZTATY JAZDY NA ROLKACH DLA MIESZKAŃCÓW KONINA
Wnioskodawca: Jakub Sznajder
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ SPORTU I TURYSTYKI
Koszt: 10 000,00

Pomysł obejmuje zorganizowanie dużych, całodniowych, darmowych warsztatów jazdy na rolkach i wrotkach dla mieszkańców Konina w okresie wakacyjnym, z udziałem licencjonowanych instruktorów sportów wrotkarskich i światowej klasy zawodników oraz z darmową wypożyczalnią rolek dla uczestników.

Lokalizacja : Konin, ul. Kryształowa
Projekt: PARKING PRZY PRZEDSZKOLU NR 4 "BIAŁY KONIK" - KONIN PRZYDZIAŁKI
Wnioskodawca: Anna Żabińska, Włodzimierz Szymański
Wydział opiniujący : ZARZĄD DRÓG MIEJSKICH
Koszt: 99 999,00

Przedszkole nr 4 istnieje ponad 25 lat. To największe przedszkole w Koninie liczące 300 przedszkolaków. Do przedszkola uczęszczają dzieci zamieszkałe w okolicy i bardzo duża ilość dzieci dowożonych przez rodziców samochodem, które mieszkają w różnych częściach Starego Konina. I tu pojawia się ogromny problem z miejscem parkingowym na czas bezpiecznego zaprowadzenia dziecka do przedszkola i z przedszkola. Samochody parkowane są wzdłuż ulicy, co utrudnia przejazd innym kierowcom. Tworzą się korki. Ulicą Kryształową jeżdżą autobusy miejskie MZK i samochody wywożące odpady, które mają kłopot z przejazdem. Ulica się blokuje i trzeba jechać wahadłowo. Dzięki powstaniu parkingu rodzice zyskają bezpieczne miejsce parkingowe, ulica Kryształowa będzie przejezdna, a w okolicy przedszkola znacznie poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców, szczególnie dzieci.

StreetView

Lokalizacja : Konin, ul. Szarych Szeregów, Wodna
Projekt: REWITALIZACJA SKWERU STANISŁAWA JASIUKOWICZA NA KONIŃSKIEJ STARÓWCE OBOK FARY
Wnioskodawca: Anna Żabińska
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ GOSPODARKI KOMUNALNEJ I WYDZIAŁ URBANISTYKI I ARCHITEKTURY
Koszt: 99 999,00

Skwer Stanisława Jasiukowicza mieści się w centrum Starego Konina, tuż przy zabytkowym kościele parafii św. Bartłomieja oraz Słupie Milowym w obrębie ulic Szarych Szeregów, Wodnej i 3 Maja. Skwer jest zielonym sercem Starówki i wymaga prac remontowych, to: -wymiana nawierzchni, obecna nawierzchnia jest w fatalnym stanie, dziurawa, mieszkańcom grozi urazami nóg, - nowe kosze na śmieci, - posianie trawy, nasadzenie kwiatów i krzewów wieloletnich, - przycięcie gałęzi drzew i krzewów, - wyszczególnienie miejsca, w którym znajduje się tablica pamiątkowa poświęcona Stanisławowi Jasiukiewiczowi - doświetlenie skweru, aby był bezpieczny o zmroku. Liczę, że dzięki KBO skwer poprawi swoją estetykę i będzie służył mieszkańcom miasta.

StreetView

Lokalizacja : Konin, os. Chorzeń
Projekt: WYBIEG DLA CZWORONOGÓW
Wnioskodawca: Stanisław Wiśniewski
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ GOSPODARKI KOMUNALNEJ
Koszt: 85 000,00

Celem projektu jest wykonanie wybiegu dla czworonogów na osiedlu Chorzeń obok sklepu Biedronka. Na ogrodzonym terenie znajdować ma się plac zabaw z psem. Dzięki mnie może takie miejsce powstać.

StreetView

Lokalizacja : Konin, ul. Szarotki 1
Projekt: "ASY GRAJĄ W KLASY" — RODZINNY PLAC ZABAW I GIER PODWÓRKOWYCH PRZY PRZEDSZKOLU NR 16 IM. JANA BRZECHWY
Wnioskodawca: Katarzyna Kolska
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ ROZWOJU GOSPODARCZEGO
Koszt: 99 999,00

Przedszkole nr 4 istnieje ponad 25 lat. To największe przedszkole w Koninie liczące 300 przedszkolaków. Do przedszkola uczęszczają dzieci zamieszkałe w okolicy i bardzo duża ilość dzieci dowożonych przez rodziców samochodem, które mieszkają w różnych częściach Starego Konina. I tu pojawia się ogromny problem z miejscem parkingowym na czas bezpiecznego zaprowadzenia dziecka do przedszkola i z przedszkola. Samochody parkowane są wzdłuż ulicy, co utrudnia przejazd innym kierowcom. Tworzą się korki. Ulicą Kryształową jeżdżą autobusy miejskie MZK i samochody wywożące odpady, które mają kłopot z przejazdem. Ulica się blokuje i trzeba jechać wahadłowo. Dzięki powstaniu parkingu rodzice zyskają bezpieczne miejsce parkingowe, ulica Kryształowa będzie przejezdna, a w okolicy przedszkola znacznie poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców, szczególnie dzieci.

StreetView

Lokalizacja : Konin, ul. Wyszyńskiego 42
Projekt: NOWY PLAC ZABAW DLA PRZEDSZKOLA "KUBUŚ PUCHATEK" NR 12
Wnioskodawca: Robert Szmagaj
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ ROZWOJU GOSPODARCZEGO
Koszt: 99 000,00

Projekt obejmuje zakup i montaż nowych atestowanych urządzeń placu zabaw takich jak: zjeżdżalnia, huśtawki, wagowe, aktywne ścianki, piaskownice z pokrowcami, domek do zabawy, ścieżki funkcyjne, tunel itp. na terenie przedszkola "Kubuś Puchatek" nr 12 znajdującego się na ul, Wyszyńskiego 42 w koninie.

StreetView

Lokalizacja : Konin
Projekt: SKUTER RATOWNICZY DLA WODNEGO OCHOTNICZEGO POGOTOWIA RATUNKOWEGO W KONINIE
Wnioskodawca: Radosław Ciurzyński
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ SPORTU I TURYSTYKI
Koszt: 80 000,00

Zadaniem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa osób korzystających ze zbiorników wodnych m. Konina. Skuter ratowniczy jest sprzętem umożliwiającym reagowanie i niesienie pomocy w sposób błyskawicznych w warunkach, które są często niemożliwe do pokonania przez łódź z napędem śrubowym. Duża zwrotność, mobilność i szybkość skutera ratowniczego pozwala na szybkie dopłynięcie do miejsca zdarzenia, sprawne podjęcie osoby poszkodowanej na pokład, a co najważniejsze umożliwia udzielenie zabiegów pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia oraz w razie potrzeby szybką ewakuację. Realizacja projektu umożliwi zakup skutera ratowniczego wraz z platformą ratowniczą oraz profesjonalne przeszkolenie ratowników WOPR Konin, których celem będzie całoroczne patrolowanie rzeki Warty oraz jezior w okolicy miasta Konina, a w szczególności jeziora Gosławickiego w trakcie sezonów letnich.

Lokalizacja : Konin, ul. Dworcowa 13
Projekt: STREFA CHILLOUTU - CZYTELNIE DLA KAŻDEGO
Wnioskodawca: Barbara Andrzejewska
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ KULTURY I MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
Koszt: 99 999,99

N7V siedzibie głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie znajduje znajdują się dwie duże sale, w których mieszczą się odpowiednio czytelnia i tzw. sala internetowa. Przestrzenie te od lat nie były modernizowane, znajdujące się tam sprzęty i meble ulegały stopniowemu zużyciu, a z braku zakupu nowych, wyłączane były kolejne stanowiska i obszary. W obecnych trendach czytelnie i sale internetowe zmieniają swój charakter z klasycznie czytelnianych (forma sali szkolnej) na przestrzenie zaaranżowane w taki sposób, aby każdy użytkownik bez względu na wiek i upodobania mógł z tej przestrzeni korzystać. Projekt zakłada, że miałaby to być nowoczesna, ale oderwana całkowicie od klasyki i tradycji -nawiązująca w wielu miejscach do historii i dziedzictwa Konina, zarówno tej sprzed, jak i po 1945 roku - przytulna przestrzeń, w której w komfortowych warunkach mieszkańcy Konina mogliby poczytać książki, prasę, popracować na laptopach, doładować telefon czy skorzystać, z internetu. Obie sale w zamyśle miałyby stworzyć wspólną przestrzeń relaksu, ale relaksu związanego ściśle z czytelnictwem i biblioteką. Przestrzeń chillout`u dostosowana zarówno do starszych, w wieku średnim oraz do dzieci i młodzieży będzie zachęcała estetyką i wyposażeniem do tego, aby do niej wejść, poczytać, popracować lub po prostu odpocząć. Lekcje biblioteczne mogłyby odbywać się w komfortowych i przyjaznych warunkach absolutnie nie przypominających tych, jakie panują w szkole, co jest niezwykle ważne, jeśli chce się zachęcić młode pokolenia do odwiedzania biblioteki.

StreetView

Lokalizacja : Konin, ul. 11 Listopada
Projekt: RENOWACJA I DOPOSAŻENIE PLACU ZABAW NA V OSIEDLU, - ETAP I
Wnioskodawca: Marta Klita
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ ROZWOJU GOSPODARCZEGO
Koszt: 99 999,99

Renowacja i doposażenie placu zabaw mieszczącego się na V osiedlu pomiędzy wieżowcami przy ul. 11 Listopada 13, 15, 17 a blokami przy ul. 11 listopada 21, 23, 25 (okolice II LO oraz bazaru) obejmujące: - doposażenie w min. 1 większy zestaw sprawnościowy dla starszych dzieci, umożliwiający ćwiczenie sprawności takich jak: wspinanie, balansowanie, czołganie, bieganie. Doposażenie w min. 1 urządzenie dla młodszych dzieci: niską huśtawkę wagową z oparciem i odbiciem lub huśtawkę typu bocianie gniazdo. Wymianę obecnej, bardzo starej karuzeli na nową karuzelę tarczową z siedziskami. Wymianę obecnych, starych bujaków na nowe: - jednoosobowe i przestrzenne, razem 2 szt. Wymianę wysłużonych elementów drewnianych w obecnym zestawie sprawnościowym ze zjeżdżalnią. Ogrodzenie terenu placu za pomocą niewysokiej siatki wyposażonej w 2 furtki. Wyposażenie w kosz na śmieci zlokalizowany przy głównej furtce ( 1 szt.) Wymiana lub renowacja obecnych ławek (min. 2 szt.) Usunięcie betonowych krawężników. Wyłożenie bezpieczną nawierzchnią bitumiczną.

Lokalizacja : Konin, Aleje 1 Maja 1
Projekt: MNIEJ CZASU W SZATNI- WIĘCEJ W WODZIE! DOSTOSOWANIE SZAFEK W PRZEBIERALNIACH DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, SENIORÓW I DZIECI NA BASENIE "RONDO" W KONINIE
Wnioskodawca: Krzysztof Waliszewski
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ SPORTU I TURYSTYKI I MIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI
Koszt: 99 630,00

Szafki w przebieralniach, z których obecnie korzystają klienci basenu "Rondo" mają już kilkanaście lat. Ich konstrukcja nie pozwala na wygodne korzystanie z nich przez dzieci, seniorów i osoby z niepełnosprawnościami. Mają niewygodne w użyciu zamki i trudno się do nich spakować. Nowe szafki mają być estetyczne, wygodne oraz umiejscowione niżej. Łatwiej będzie można spakować do nich dużą torbę oraz ubranie. Nowe szafki mają być dostępne dla każdego uczestnika basenu. Co równie ważne, mają pozwolić na skrócenie czasu przebierania - który jest płatny. Mniej czasu w szatni - więcej w wodzie!

StreetView

Lokalizacja : Konin, ul. Dworcowa 13
Projekt: NOWOCZESNA BIBLIOTEKA - ZADOWOLONY CZYTELNIK
Wnioskodawca: Małgorzata Hofmann
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ KULTURY I MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
Koszt: 99 999,00

Dzięki projektowi zostaną wzbogacone księgozbiory filii bibliotecznych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie. Projekt przewiduje zakup bestsellerów wydawniczych fachową literaturę popularnonaukową, aktualne lektury szkolne i pozyskanie nowych czytelników. Ciekawe książki zachęcą sympatyków literatury do częstszego korzystania z bibliotek. Doposażenie w nowoczesne urządzenia elektroniczne podwyższę standard bibliotek

StreetView

Lokalizacja : Konin
Projekt: KONIN W RYSUNKACH - PIÓRKIEM I TUSZEM
Wnioskodawca: Józef Mazurkiewicz
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ KULTURY
Koszt: 13 315,00

Album „KONIN W RYSUNKACH — PIÓRKIEM I TUSZEM" mojego autorstwa, to zbiór rysunków obiektów architektury Konina, wyk. w latach 2007 — 2020, znanych i szczególnie cenionych przez mieszkańców. To dość realistyczny portret Starówki. Rysunki te emanują spokojem i ciszą. Tworzą pewien nastrój i ukazują emocje towarzyszące mi w trakcie rysowania. Przedstawiają też charakterystyczne cechy architektury miejskiej. Oddają nie tylko specyfikę, skromne piękno i urodę miasta, ale i detale z charakterystycznymi dla danej epoki szczegółami. Specjalną uwagę poświęcają najstarszym zachowanym zabytkom miasta. Przedstawione w tym zbiorze obiekty pozostają do dnia dzisiejszego jako świadectwo minionego czasu i wpisują się w pamięć pokoleń. Albumem zapraszam zainteresowane osoby do subiektywnej podroży po mieście i zachęcam do odszukiwania utrwalonych na rysunkach konkretnych szczegółów form architektonicznych. Prace te, to doskonałe źródło promocji miasta i kultury tej części Wielkopolski.

Lokalizacja : Konin
Projekt: MOJE MIASTO KONIN - ALBUM SŁÓW, OBRAZÓW I WIERSZY
Wnioskodawca: Małgorzata Hofmann
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ KULTURY
Koszt: 22 000,00

Wydanie książki to okazja umożliwiająca prezentację własnej twórczości i działanie wspierające aktywność artystyczną. Książka ta jest specyficzna, ma bowiem charakter interdyscyplinarny, łączy takie dziedziny sztuki jak poezja i rysunek artystyczny. Treść prezentowanych tekstów, wierszy jest wzbogacona ilustracjami - rysunkami wykonanymi własnoręcznie tuszem i piórkiem. Jest doskonałym materiałem promującym Konin, jego architekturę, sztukę i przybliżającym mieszkańcom Konina zapomniane nieraz szczegóły obiektów będących w mieście. Uważam, że będzie zachęcała do obcowania z omówionymi w niej obiektami i miejscami. Książkę wzbogaciłem o komentarz Pawła Kuszczyńskiego Prezesa Poznańskiego Oddziału Związku Literatów Polskich. Chciałbym, by Konin był postrzegany jako miasto przyjazne osobom, które tworzą poezję, poetom -seniorom - mieszkańcom Konina. Niektóre z wierszy zawartych w tej książce były publikowane w regionalnej gazecie„ Przeglądzie Konińskim" we wkładce „ Koniniana".

Lokalizacja : Konin
Projekt: KONIŃSKI TEATR TAŃCA
Wnioskodawca: Agnieszka Łapaj - Lewandowska
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ KULTURY
Koszt: 35 000,00

Koniński Teatr tańca podejmuje inicjatywy artystyczne i edukacyjne, które mają na celu promocje tańca jako środka wypowiedzi o dużym potencjale emocjonalnym i intelektualnym, a przede wszystkim kładzie nacisk na współprace z instytucjami kultury (min. z Młodzieżowym Domem Kultury z Konina, Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, Konińskim Domem Kultury) w celu budowy sieci ośrodków promujących sztukę tańca w różnych środowiskach poprzez prezentację spektakli, Organizację warsztatów tańca, projekcje video, a także działania perforrnatywne w przestrzeniach nie tylko teatralnych. Teatr pracuje w technikach tańca współczesnego, wykorzystując improwizację w procesie tworzenia,

Lokalizacja : Konin, ul. Błaszaka 4
Projekt: MODERNIZACJA ZAPLECZA SANITARNO-SOCJALNEGO PRZY SALI GIMNASTYCZNEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4
Wnioskodawca: Krzysztof Polerowicz
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ ROZWOJU GOSPODARCZEGO
Koszt: 99 000,00

W ramach zadania planowane jest wykonanie modernizacji i remontu pomieszczeń łaźni, łazienek oraz remont szatni i pomieszczeń socjalnych przy sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 4 w Koninie.

StreetView

Lokalizacja : Konin, ul. Tuwima
Projekt: STÓŁ DO TENISA STOŁOWEGO - NOWA FORMA REKREACYJNA NA III OSIEDLU
Wnioskodawca: Beata Iwona Osajda
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ GOSPODARKI KOMUNALNEJ
Koszt: 15 000,00

Stół do gry w tenisa stołowego przy ul. Tuwima doskonale wpisałby się w sportowo-rekreacyjny charakter III osiedla. Projekt zakłada postawienie stołu do gruntu, który miałby stanąć niedaleko jedynego w tej okolicy, ogrodzonego placu zabaw dla dzieci. Postawienie w tym miejscu stołu do tenisa stołowego wpłynęłoby na poprawę sprawności fizycznej okolicznych mieszkańców. Pozwoliłoby również spędzić aktywnie wolny czas rodzicom i dzieciom, zrelaksować się, a także organizować rodzinne rozgrywki, czy osiedlowe turnieje. Byłoby to doskonałe uzupełnienie istniejącego miejsca spędzania wolnego czasu wielu mieszkańców. Ze stołu korzystać będzie można w dowolnym czasie. Sprzęt potrzebny do gry w tenisa stołowego użytkownicy przynosiliby ze sobą. Realizacja projektu byłaby zgodna z regulaminem Konińskiego Budżetu Obywatelskiego, dostępna dla wszystkich mieszkańców i służyłaby lokalnej społeczności.

Lokalizacja : Konin
Projekt: STAN WOJENNY I OKOLICE. ZESZYT NR 2 KONIŃSKIEGO STOWARZYSZENIA REPRESJONOWANYCH W STANIE WOJENNYM
Wnioskodawca: Lech Stefaniak
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ KULTURY
Koszt: 11 000,00

Zeszyty „Stan wojenny i okolice" mają wypełnić lukę, którą pozostawiły pomnikowe książki wydane z inicjatywy Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym (NSZZ „Solidarność" Region Konin. Wybór dokumentów. 1980-1989, t. I i II) — wyjść poza dokumenty wytwarzane przez MO, SB, PZPR i podziemną „Solidarność", pokazać działania licznych niezależnych grup i organizacji, środowisk i pojedynczych ludzi, bogatą i różnorodną w Regionie Konin działalność pozycyjną, niezależną czy choćby sytuującą się poza oficjalnymi strukturami. Kolejnym, bardzo ważnym polem jest działalność Podregionów „Solidarności" — Słupcy, Koła, Turku — historia działań opozycyjnych nieznanych lub, co najwyżej, niedostatecznie opisanych.

Lokalizacja : Konin
Projekt: SAMOCHÓD TYPU BUS - 9-CIO OSOBOWY SŁUŻĄCY DO BEZPIECZNEGO PRZEWOZU DZIECI I MŁODZIEŻY NA ZAWODY, ZGRUPOWANIA SPORTOWE NA RAJDY I FESTYNY TURYSTYCZNE
Wnioskodawca: Kazimierz Zajączkowski
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ SPORTU I TURYSTYKI I MIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI
Koszt: 98 000,00

Samochód typu BUS — 9-cio osobowy służący do bezpiecznego przewozu dzieci i młodzieży na zawody, zgrupowania sportowe, rajdy turystyczne i festyny sportowe. Samochód zostanie wyposażony w specjalistyczny bagażnik do przewozu kół i rowerów. Będzie ogólnodostępny dla mieszkańców Konina w zakresie przewozu uczestników (dzieci i dorosłych na rajdy i festyny sportowe) zabezpiecza pomoc techniczną instruktorów) Konińskiej Masy Rowerowej korzystanie z Busa będzie nieodpłatnie dla wszystkich mieszkańców miasta.

Lokalizacja : Konin
Projekt: SZLAKIEM KONIŃSKICH ŹREBAKÓW
Wnioskodawca: Emilia Wasielewska
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ SPORTU I TURYSTYKI
Koszt: 99 000,00

W architekturę Konina wkomponowane zostaną figury Konińskich źrebaków — rzeźb tworzących szlak małej architektury ze stopów metalu. W szczególny sposób — poprzez swą formę jak również ;materiał, z jakiego zostaną wykonane — akcentować będą związek miasta z tradycjami przemysłowymi i energetycznymi, a zarazem odnoszą się do legendy związanej z miastem oraz naszą historią, Źrebaki będą znakiem rozpoznawczym miasta Konina i będą przyczynkiem do tego, że mieszkańcy i turyści będą je dokładniej zwiedzać, wędrując od źrebaka do źrebaka. Rzeźby powinny być stawiane w miejscach najczęściej odwiedzanych przez turystów ale i w miejscach gdzie są mieszkańcy (instytucje, lokalne firmy) czy też miejscach związanych z historią naszego miasta. W ramach Konińskiego Budżetu Obywatelskiego planowanych jest wykonanie 2 rzeźb konińskich źrebaków jako początek rozrastającego się w przyszłości szlaku.

Lokalizacja : Konin
Projekt: E-SPORTOWE MISTRZOSTWA POLSKI
Wnioskodawca: Jakub Walczak
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ SPORTU I TURYSTYKI
Koszt: 35 000,00

Organizacja i przeprowadzenie 2 dniowych Mistrzostw Polski w e-sporcie w Koninie. W skład przedsięwzięcia wchodzą rozgrywki w poszczególnych siedmiu zakresach: MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓL W E-SPORCIE, GENESIS RAINBOW SIX E-SPORT, PRO EVOLUTION SOCCER 2020 CUP, HIRO QUERSUS PUCHAR MIAST W E-SPORCIE, SUPER LIGA LEGEND E-SPORT, SY-MULATOR GRAN TURISMO SPORT BY TAG FIEUER, STREFA FREE TO PLAY. Jest to niepowtarzalna okazja do uczestnictwa w imprezie o charakterze e-sportowym dla mieszkańców miasta i okolic oraz przetestowania nowinek technicznych z zakresu technologii informatycznych. Rozgrywki będą prowadzone dla zapisanych zespołów, oraz dla wszystkich osób odwiedzających wydarzenie.

Lokalizacja : Konin
Projekt: 'KAROLINA JAMBARA TEATR' - KONIN
Wnioskodawca: Włodzimerz Sypniewski
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ KULTURY
Koszt: 60 000,00

„KAROLINA JAMBARA TEATR" — KONIN, to wspólny projekt zespołu „BLUES MAKERS", GALERII „RYCHWAŁ" oraz grupy młodzieży z Konina (uczniowie szkół średnich, około 10 osób). Projekt zakłada realizację różnych eventów artystycznych w tym spektakli muzyczno-. ;teatralnych, koncertów, teatru ulicznego, galerii ulicznej, festiwalu, etc. na terenie Konina.

Lokalizacja : Konin, ul. Dworcowa 13
Projekt: KONIN LUBI KSIĄŻKI 6
Wnioskodawca: Monika Kosińska
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ KULTURY I MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
Koszt: 99 999,00

Projekt przewiduje: - organizację co najmniej siedmiu wydarzeń literackich dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży, - zakup książek autorek i autorów, którzy są bohaterami spotkań, - zakup koniecznych przyborów i materiałów na warsztaty dla dzieci, remont sali konferencyjno-wystawienniczej — likwidacja podwieszanego sufitu, malowanie całej sali w ramach dalszej modernizacji sali konferencyjno-wystawienniczej - zakup i montaż kolejnych elementów nagłośnienia, rolet okiennych, nowego, przyjaznego oświetlenia, kolejnych krzeseł, stołów, 2 foteli i stolika na scenę.

StreetView

Lokalizacja : Konin, ul. Dworcowa 13
Projekt: Z KSIĄŻKĄ PO DRODZE 3
Wnioskodawca: Monika Kosińska
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ KULTURY I MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
Koszt: 99 900,00

Projekt przewiduje: zakup książek z literatury pięknej i popularno-naukowej ze wszystkich dziedzin dla Wypożyczalni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie zakup literatury popularno-naukowej ze wszystkich dziedzin, grafiki, zbiory do 1945 roku starodruki, książki, dokumenty życia społecznego, czasopisma, itp), CD dla Czytelni naukowej MBP w Koninie - zakup audiobooków, filmów, płyt analogowych, płyt CD oraz 2 foteli i drukarki dla wypożyczalni Zbiorów Audiowizualnych MBP w Koninie zakup literatury pięknej i popularno-naukowej ze wszystkich dziedzin oraz klawiatury do telewizora dla Filii Starówka MBP w Koninie zakup literatury pięknej i popularnonaukowej ze wszystkich dziedzin dla dzieci i młodzieży dla Filii dla dzieci i młodzieży MBP w Koninie

StreetView

Lokalizacja : Konin, ul. Kościuszki
Projekt: DOSADZANIE DRZEW I KRZEWÓW W NIEOGRODZONEJ CZĘŚCI PARKU IM. CHOPINA, PARK 700 - LECIA
Wnioskodawca: Magdalena Kosko-Nowak
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ GOSPODARKI KOMUNALNEJ
Koszt: 99 000,00

Z powodu suszy od kilku lat i połamanych drzew, części parku nieogrodzone pustoszeją. Chodzi o obsadzenie drzew i krzewów aby utrzymać ten teren jako swobodnie rosnący bez "przycinki". Z planu miasta giną dorosłe piękne drzewa, może tu znajda miejsce.

StreetView

Lokalizacja : Konin, os. V
Projekt: WIATA ROWEROWA NA V OSIEDLU
Wnioskodawca: Błażej Malanowski
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ ROZWOJU GOSPODARCZEGO
Koszt: 99 999,00

Konin powoli rośnie w siłę, jeżeli chodzi o poruszenie się rowerami! Dzięki świetnemu pomysłowi — Koniński Rower Miejski, poruszanie się po mieście staje się coraz bardziej popularną formą przemieszczania się. Ciekawym pomysłem na kontynuowanie „rowerowej mody" mogą być miejsca gdzie można by było zostawić swój prywatny rower, na którym się przemieszczamy do pracy, szkoły itp.

Lokalizacja : Konin
Projekt: ŁĄKI KWIETNE W CAŁYM MIEŚCIE
Wnioskodawca: Magdalena Kosko-Nowak
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ GOSPODARKI KOMUNALNEJ
Koszt: 99 000,00

Projekt zakłada założenie ( wysianie) łąk kwitnących na obszarze całego miasta na wszystkich terenach zielonych z możliwością włączenia również terenów spółdzielni mieszkaniowych z terenu Konina, oczywiście po uzyskaniu zgody. Będą to tereny koszone tylko raz w roku.

Lokalizacja : Konin
Projekt: ZIELONE PRZYSTANKI AUTOBUSOWE MZK
Wnioskodawca: Magdalena Kosko-Nowak
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ GOSPODARKI KOMUNALNEJ
Koszt: 99 000,00

Zielone przystanki autobusowe spełniają kilka ról: zacieniają czyli chłodzą w czasie upałów, ładnie wyglądają, są ozdobą, dają schronienie owadom ( pszczołom). Projekt ten jest niewielkim nakładem środków do uzyskania pożądanego efektu, gdyż dokładana jest konstrukcja do istniejących już przystanków MZK

Lokalizacja : Konin
Projekt: SAMOCHÓD DLA GRUPY INTERWENCYJNEJ WODNEGO OCHOTNICZEGO POGOTOWIA RATUNKOWEGO W KONINIE Z NIEZBĘDNYM WYPOSAŻENIEM MEDYCZNYM
Wnioskodawca: Łukasz Szulc
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ SPORTU I TURYSTYKI
Koszt: 95 000,00

Grupa interwencyjna wopr w koninie, to prężnie działająca od kilku lat jednostka która dba o bezpieczeństwo nad akwenami wodnymi w rejonie konińskim. Posiada w pełni wyposażoną łódź ratowniczą której niestety i nie można transportować z powodu braku pojazdu do tego przystosowanego. Ostatnie lata pokazują wzrost liczby osób przebywających nad akwenami wodnymi w rejonie konińskim. Wzrosła znacznie liczba osób korzystających z kąpieli wodnych, żeglowania oraz zabawy na sprzętach wodnych. Grupa interwencyjna wopr konin zabezpiecza dla miasta konina imprezy na wodzie takie jak spływy kajakowe czy zawody żeglarskie patroluje rzekę wartę i nasze jeziora. Jednak bardzo potrzebuje auta do szybkiego przemieszczania się żeby udzielić potrzebnej pomocy. Auto wyposażone w defibrylator (aed) i torbę ratowniczą (r ł)

Lokalizacja : Konin
Projekt: KLUB DLA RODZICÓW/OPIEKUNÓW DZIECI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI - GRUPA WSPARCIA
Wnioskodawca: Monika Smorawska
Wydział opiniujący : CENTRUM ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH
Koszt: 40 000,00

Przyjście na świat dziecka niepełnosprawnego zmienia sytuację rodzinną, stosunki między rodzicami, ich aktywność. Choroba lub zaburzenie rozwojowe dziecka wpływa na system rodziny i jest źródłem stresu, leku i niepokoju. Ważnym czynnikiem jest sytuacja społeczno-ekonomiczna rodziny, ich wykształcenie, miejsce zamieszkania i dostęp do specjalistycznych instytucji zajmujących się wczesna diagnozą i terapią oraz profesjonalnym organizowaniem opieki i wsparcia dziecka z niepełnosprawnością. W sytuacji utrudnionego dostępu do tego typu instytucji to właśnie na rodzicach spoczywa wiele zadań związanych z organizowaniem rehabilitacji dzieci. W Polsce sytuacja rodzin dzieci z niepełnosprawnościami jest wciąż zła. Dziecko niepełnosprawne wymaga wszechstronnej pomocy. Współczesne trendy w zakresie działań terapeutycznych skierowane jest na jak największą aktywizację i zaangażowanie rodziców. Powstanie KLUBU DLA RODZICÓW zapobiegnie poczucia izolacji społecznej i jednocześnie pozwoli na budowanie więzi społecznych opierających się na wzajemnym zrozumieniu i wsparciu, czyli poszerzanie sieci społecznej. się z podobnymi problemami daje poczucie przynależności oraz skłania do refleksji nad problemem niepełnosprawności dziecka, pomaga także zaakceptować je, takim jakie jest. Rodzice mogą porozmawiać z innymi, przekonać się czy problemy z ich dzieckiem są podobne do tych, które mają inni rodzice, podzielić się i poprosić o wyrażenie zdania innych rodziców, a także zyskać wskazówki do praktycznych rozwiązań w trudnościach z jakimi się borykają. Wsparcie w grupie staje się także siłą do budowania szczerych relacji ze środowiskiem spoza osób doświadczających problemu niepełnosprawności dziecka_ Dzięki pozyskanej sile rodzic jest w stanie z ochotą, przekonaniem i bez poczucia winy organizować swój czas wolny.

Lokalizacja : Konin
Projekt: OPIEKA NAD KOTAMI WOLNOŻYJĄCYMI ORAZ BEZPŁATNE CHIPOWANIE PSÓW DLA MIESZKAŃCÓW MIASTA KONINA
Wnioskodawca: Daria Balcer
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ GOSPODARKI KOMUNALNEJ
Koszt: 99 000,00

Kastracja i sterylizacja zwierząt bezdomnych i kotów wolno żyjących. Leczenie , szczepienia, chipowanie zwierząt bezdomnych i kotów wolno żyjących. Zakup karmy dla zwierząt bezdomnych i kotów wolno żyjących na terenie Konina. Odrobaczenie i odpchlenie zwierząt bezdomnych i kotów wolno żyjących. Bezpłatne chipowanie psów z terenu miasta Konina.

Lokalizacja : Konin, ul. Zakole 14
Projekt: ZAKOLE 14 - ZMIENIAMY OTOCZENIE
Wnioskodawca: Olga Żaryn
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ GOSPODARKI KOMUNALNEJ
Koszt: 20 000,00

Zakup 6 ławek i urządzenie mini ogródków przy każdej klatce schodowej.

Lokalizacja : Konin, ul. Wyszyńskiego 44
Projekt: ZAGOSPODAROWANIE PLACU SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 7 W KONINIE NA TEREN REKREACYJNY Z BIEŻNIĄ DO JAZDY NA ROLKACH
Wnioskodawca: Robert Ołtuszyk
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ ROZWOJU GOSPODARCZEGO
Koszt: 99 900,00

Głównym założeniem zadania jest zagospodarowanie placu Szkoły Podstawowej nr 7 na teren rekreacyjny z bieżnią do jazdy na rolkach. Obejmuje ono następujące prace: - stworzenie ścieżki pełniącej rolę bieżni do jazdy na rolkach, - montaż ławek i trybuny, - stworzenie przestrzeni zielonej z nasadzeniem drzew, krzewów i trawy, - stworzenie miejsca spacerowego wokół terenu zielonego. Głównym założeniem jest stworzenie warunków do odpoczynku oraz aktywnego spędzania czasu uczniom w czasie przerw i czasu wolnego, ale również mieszkańcom V osiedla w godzinach popołudniowych oraz w dni wolne od nauki. Realizacja tego projektu przyczyni się do stworzenia miejsca bezpiecznego i atrakcyjnego dla naszych dzieci. Teren Szkoły Podstawowej nr 7 jest dostępny dla uczniów oraz dzieci mieszkających w pobliżu. Pełni rolę czynnika integracyjnego .

Lokalizacja : Konin, ul. Wyszyńskiego 44
Projekt: ROZBUDOWA PLACU ZABAW PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 7 W KONINIE
Wnioskodawca: Robert Ołtuszyk
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ ROZWOJU GOSPODARCZEGO
Koszt: 99 900,00

Głównym założeniem zadania jest rozbudowa i modernizacja placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 7. Obejmie ono następujące prace: - zakup nowych urządzeń ( huśtawki, bocianie gniazdo, bujak, żółw sprawnościowy, karuzela, gra integracyjna kółko i krzyżyk ), - przygotowanie terenu pod nowe urządzenia, - montaż urządzeń, - wymiana i przesunięcie ogrodzenia, - odnowienie nawierzchni syntetycznej, - utworzenie parkingu dla rowerów. Konieczne jest zapewnienie bezpiecznej drogi do placu zabaw. W tym celu należy wyłożyć kostką brukową i oznaczyć ścieżkę prowadzącą do placu oraz parking znajdujący się obok. Realizacja tego projektu przyczyni się do stworzenia miejsca bezpiecznego i atrakcyjnego dla dzieci z okolicznego osiedla oraz dzieci uczęszczających do szkoły.

Lokalizacja : Konin – Gosławice, ul. Muzealna 6
Projekt: DŹWIĘKOWO-EDUKACYJNY PLAC ZABAW NA TERENIE GOSŁAWIC
Wnioskodawca: Andrzej Białas
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ KULTURY I WYDZIAŁ URBANISTYKI I ARCHITEKTURY
Koszt: 95 000,00

Dźwiękowo-Edukacyjny Plac Zabaw na terenie Muzeum Okręgowego w Koninie. Wydzielone miejsce z plenerowymi instrumentami muzycznymi, w którym będzie można kształtować wrażliwość muzyczną, poprzez wspólną zabawę, uważne słuchanie i integrację różnych zmysłów. Plac zabaw będzie ogólnodostępny dla odwiedzających i mieszkańców, w godzinach funkcjonowania muzeum.

Lokalizacja : Konin, os. Zatorze
Projekt: REMONT CHODNIKÓW MIASTA WOKÓŁ OŚ. „ZATORZE"- KONTYNUACJA PRAC WYKONANYCH PRZEZ MIASTO KONIN. JEJ CELEM JEST DOKOŃCZENIE, MODERNIZACJA NAWIERZCHNI CHODNIKA PRZY UL. CHOPINA ORAZ ZAGOSPODAROWANIE TERENU WZDŁUŻ REMONTOWANEGO CHODNIKA, ŁAWKI, KOSZE PARKOWE, NASADZENIA KWIATOWE LUB KRZEWY
Wnioskodawca: Kucal-Wątroba Małgorzata
Wydział opiniujący : ZARZĄD DRÓG MIEJSKICH
Koszt: 99 280,00

Remont chodników miasta wokół oś. „zatorze"- kontynuacja prac wykonanych przez miasto konin. Jej celem jest dokończenie, modernizacja nawierzchni chodnika przy ul. Chopina oraz zagospodarowanie terenu wzdłuż remontowanego chodnika, ławki, kosze parkowe, nasadzenia kwiatowe lub krzewy.

Lokalizacja : Konin, os. Zatorze
Projekt: "ZATORZE" - BEZPIECZNE PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH
Wnioskodawca: Kucal-Wątroba Małgorzata
Wydział opiniujący : ZARZĄD DRÓG MIEJSKICH
Koszt: 99 000,00

Bezpieczne przejście dla pieszych — aktywne przejście na osiedlu „zatorze". Pieszym jest każdy i każdy ma prawo bezpiecznie poruszać się po ulicy. Aktywne przejście dla pieszych ma na celu ochronę pieszego w momencie, gdy znajduje się na przejściu lub w jego bezpośredniej okolicy. Piesi potrzebują dostać się do szkoły, przychodni, sklepu. Poprawa bezpieczeństwa na osiedlu zatorze poprzez zamontowanie na jednym ruchliwych najbardziej uczęszczanych przejściu - zebrach aktywnych świateł led w podłożu. Aktywne przejście dla pieszych ul Chopina (obok "Beza Krówka)

StreetView

Lokalizacja : Konin
Projekt: OZNACZMY ZABYTKI KONINA
Wnioskodawca: Jakub Piasecki
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ SPORTU I TURYSTYKI
Koszt: 35 000,00

Oznaczmy zabytki konina to pomysł, który ma na celu oznaczenie oraz opisanie zabytków i atrakcji turystycznych konina na estetycznych tablicach umieszczonych w różnych przestrzeniach miasta najczęściej w bezpośrednim sąsiedztwie zabytku. Poprawa informacji odnośnie zabytków w przestrzeni miejskiej, wskazanie i określenie walorów historycznych oraz założeń urbanistycznych dla ruchu turystycznego oraz dla mieszkańców konina którzy chcą poznać dzieje swojego miasta.

Lokalizacja : Konin, ul. Kopernika 14
Projekt: "RADOŚĆ I ZABAWA Z KOSMATKIEM" - BUDOWA INTEGRACYJNEGO PLACU ZABAW DLA DZIECI - ETAP II
Wnioskodawca: Dorota Strzelczyńska
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ ROZWOJU GOSPODARCZEGO
Koszt: 99 999,99

„Radość i zabawa z Kosmatkiem"- budowa integracyjnego placu zabaw dla dzieci — etap II przy 'Przedszkolu nr I „Kosmatek" w Koninie ul. M. Kopernika 14 to kontynuacja zadania , którego realizacja pierwszego etapu planowana była w roku 2018r. Z powodu niewystarczających środków została przeniesiona na rok 2020. Do zrealizowania całego zadania zgodnie z opracowanym projektem niezbędne są kolejne środki, aby idea integracji miała sens, a dzieci uczyły się żyć razem bawiąc przy tym wspaniale. Zainstalowanie kolejnych urządzeń integracyjnych dla najmłodszych mieszkańców miasta pozwoli łączyć zabawę, edukację 'Z działaniami rehabilitacyjnymi zaspokajając potrzeby osiągania sukcesów, nabierania pewności siebie i nawiązywanie przyjaźni.

StreetView

Lokalizacja : Konin
Projekt: KONCERTY DLA MIESZKAŃCÓW KONINA W WYKONANIU ORKIESTRY !!!
Wnioskodawca: Pacześny Mirosław
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ KULTURY
Koszt: 99 999,00

Orkiestra Dęta Koncerty w przestrzeni miejskiej dla mieszkańców Konina. Orkiestra Dęta to zespół wspaniałych, zdolnych muzyków wykonujący profesjonalnie zadania muzyczne. Orkiestra od 65 lat uczestniczy w życiu kulturalnym miasta ,powiatu „kraju. Mirosław Pacześny od 1999r muzyk orkiestry a od 2014 kapelmistrz (kierownik-dyrektor artystyczny), proponuje spotkania muzyczne właśnie z Tą orkiestrą. Koncerty w przedszkolach szkołach, prezentacja instrumentów na zasadzie audycji w danej placówce, cykl koncertów „Z buławą i z humorem", udział orkiestry w koncertach charytatywnych i uroczystościach miejskich oraz dużych koncertach z zaproszonymi gośćmi, jak Kayah, Kamil Bednarek, Justyna Steczkowska, Mietek Szcześniak, Kuba Badach czy inni. Miejsca wykonania koncertów i przedstawień muzycznych to :Bulwar nadwarciański („NAD RZEKĄ PEŁNĄ MUZYKI"), Park Chopina, Hala Rondo, Fontanna przy KDK, Jeziorko Zatorze, DK Oskard itp. Zespół 46 osobowy, pełne instrumentarium, orkiestra w swoim repertuarze posiada utwory: muzyki polskiej, patriotycznej, ludowej, klasycznej, filmowej, operowej, operetkowej i jazzowej. Oferta kierowana do szerokiego grona słuchaczy z Konina ,powiatu i nie tylko. Dotacja przeznaczona w 100% na działalność kulturalną orkiestry PAK KWB Konin

Lokalizacja : Konin, os. Chorzeń
Projekt: CHORZEŃ - BEZPIECZNE PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH CZ.2
Wnioskodawca: Koźlarek Jarosław
Wydział opiniujący : ZARZĄD DRÓG MIEJSKICH
Koszt: 80 000,00

Po sukcesie pierwszego projektu, podnoszącego bezpieczeństwo pieszych na ul. Spółdzielców, przyszła pora na jego kontynuację. Tym razem stworzymy jedno nowe, brakujące przejście przy rondzie św. Jana Bosko, pomiędzy przystankiem autobusowym a Pizzerią Torino oraz poprawimy bezpieczeństwo na przejściu vis a vis Polomarketu na ul. Poznańskiej. W obu miejscach przekraczanie jezdni jest bardzo niebezpieczne dla pieszych. Na przejściu obok Polomarketu i na przejściu obok zdarzają się potrącenia pieszych. Konieczne jest tam spowolnienie ruchu samochodów. Natomiast na rondzie św. Jana Bosko od początku jego powstania brakuje przejścia na ul. Spółdzielców. Dzisiaj mamy okazję to poprawić i zapewnić bezpieczeństwo przechodzącym drogę, np. wysiadającym z autobusów,

Lokalizacja : Konin, os. Chorzeń
Projekt: CHORZEŃ - SKATEPARK DLA DZIECIAKÓW I MŁODZIEŻY Z OSIEDLA - I ETAP
Wnioskodawca: Koźlarek Jarosław
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ ROZWOJU GOSPODARCZEGO
Koszt: 99 900,00

Pomysł wielokrotnie zgłaszany przez młodzież i rodziców. W tej chwili na całym osiedlu Chorzeń i Nowy Dwór nie ma ani jednego takiego obiektu. Młodzież musi jeździć na najbliższy obiekt na osiedle Zatorze.

Lokalizacja : Konin
Projekt: OŚWIETLAJMY OSIEDLE PRZYDZIAŁKI, UDAŁO SIĘ RAZ CZAS NA DRUGI RAZ!!! BUDUJMY DALEJ OŚWIETLENIE W CELU POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA NAS I NASZYCH DZIECI. GŁOSUJ O SWOJE OTOCZENIE
Wnioskodawca: Szymon Rąpel
Wydział opiniujący : ZARZĄD DRÓG MIEJSKICH
Koszt: 99 999,00

W zeszłym roku udało się i jedna z ulic zyskała oświetlenie na osiedlu Przedziałki -Realizacja w trakcie. Jednak środki nie były wystarczające , aby zrobić to dalej. Skoro udało się raz musi się i drugi. Jako mieszkańcy tego osiedla dbajmy o nasze otoczenie, oświetlone ulice to nie tylko bezpieczeństwo naszych dzieci , ale i nas. Obecny brak lamp powoduje wraz z złym stanem nawierzchni i brakiem chodników niebezpieczne sytuacje. Zwłaszcza w okresie zimowym , matki na spacerze , dzieci ze szkoły czy osoby starsze muszą ryzykować czy aby na pewno ktoś ich dostrzeże, albo czy nie wpadną w jakąś dziurę. Dbajmy o naszą przestrzeń, wybudujmy kolejny etap, sami przyczyniamy się do poprawy naszego otoczenia. Głosujmy.

Lokalizacja : Konin, ul. Poznańska 69
Projekt: APARATY OCHRONY DRÓG ODDECHOWYCH DLA OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W KONINIE -CHORZNIU — BEZPIECZEŃSTWO RATOWNIKÓW I SKUTECZNOŚĆ DZIAŁAŃ
Wnioskodawca: Adam Gościniak
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ BEZPIECZEŃSTWA I ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO
Koszt: 30 000,00

Projekt zakłada zakup czterech kompletów aparatów ochrony dróg oddechowych oraz czterech dodatkowych masek dla Ochotniczej Straży Pożarnej Konin-Chorzeń. W skład kompletu wchodzi noszak, butla stalowa lub kompozytowa, manometr oraz specjalistyczna maska pełno twarzowa, a także czujnik bezruchu. Wyżej wymienione komplety wraz z maskami zamiennymi pozwolą na zwiększenie zdolności operacyjnej jednostki w pożarach oraz miejscowych zagrożeniach o charakterze zagrożenia biologicznego lub chemicznego, a także wszędzie tam gdzie ludzki organizm narażony jest na znajdujące się w powietrzu trujące substancje. Idąc z nurtem akcji w mediach społecznościowych 'Zdrowy Ratownik', która ma za zadanie uświadomić jak wielka ilość szkodliwych czynników występuje w powietrzu podczas działań strażaków, pragniemy dbać o bezpieczeństwo i zdrowie ratowników.

StreetView

Lokalizacja : Konin, ul. Chopina
Projekt: CHOPINA NA SKRÓTY. PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH PRZY PASAŻU CHOPINA
Wnioskodawca: Agata Kuźmińska
Wydział opiniujący : ZARZĄD DRÓG MIEJSKICH
Koszt: 80 000,00

Setki osób codziennie przechodzących przez ulicę Chopina w tym samym miejscu? To jasny sygnał, że potrzebne jest przejście dla pieszych. Dwa przystanki, parking, bloki i sklepy - to wszystko po dwóch różnych stronach jezdni, a do najbliższych przejść (przy Netto lub przy tunelu) jest około 150 metrów. Ułatwmy poruszanie się dla pieszych, zwiększmy ich komfort i bezpieczeństwo, zadbajmy o ład na ulicy Chopina.

Lokalizacja : Konin, ul. Poznańska 69
Projekt: NAMIOT PNEUMATYCZNY DLA STRAŻAKÓW - BEZPIECZEŃSTWO I MOBILNOŚĆ DZIAŁAŃ
Wnioskodawca: Adam Gościniak
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ BEZPIECZEŃSTWA I ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO
Koszt: 60 000,00

Projekt zakłada kupno dużego namiotu pneumatycznego dla Ochotniczej Straży Pożarnej Konin-Chorzeń. Namiot w rozmiarze 35-40 metrów kwadratowych z automatyczną sprężarką może służyć jako schronienie dla ofiar kataklizmów/nieprzewidzianych sytuacji, a także jako mobilny szpital, centrum łączności czy samo schronienie dla strażaków na wypadek długotrwałych działań. Oświetlenie oraz ogrzewanie pozwoli używać namiotu o dowolnej porze dnia i roku. Charakterystyka namiotu pozwala rozłożyć go w 5 minut, bez tracenia niepotrzebnego czasu na samo rozkładanie. Dzięki systemowi zasłon można dowolnie konfigurować wnętrze namiotu. Sprawdzi się on także jako mobilny szpital/punkt segregacji w przypadku zwiększonego zapotrzebowania konińskiego szpitala.

StreetView

Lokalizacja : Konin, ul. Fikusowa 8
Projekt: REMONT POMIESZCZENIA HARCERSKIEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 9 IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE W KONINIE
Wnioskodawca: Mateusz Krzesiński
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ ROZWOJU GOSPODARCZEGO I WYDZIAŁ OŚWIATY
Koszt: 99 999,00

Harcówka VII Szczepu Harcerskiego (będącego jednostką organizacyjną Hufca ZHP Konin) to pomieszczenie w Szkole Podstawowej nr 9 w Koninie służące od wielu lat konińskim zuchom, harcerzom i wędrownikom. Każdego tygodnia w roku szkolnym odbywa się tam kilka zbiórek, w których uczestniczy kilkadziesiąt młodych koninian. Gromady i drużyny zrzeszone w VII Szczepie są otwarte na każdego mieszkańca naszego miasta, który ma ochotę poznać nowych przyjaciół i uczyć się umiejętności przydatnych w codziennym życiu. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani, przeszkoleni wolontariusze — drużynowi. Harcówka w Szkole Podstawowej nr 9 w Koninie była po raz ostatni remontowana ponad dziesięć lat temu. Pomieszczenie jest już mocno wysłużone i wymaga gruntownych prac, dzięki którym będzie można zapewnić najwyższą jakąś odbywających się w nim harcerskich zajęć.

StreetView

Lokalizacja : Konin, Plac Zamokwy
Projekt: CHANUKA - KONIŃSKIE ŚWIĘTO ŚWIATEŁ. ROZŚWIETLAMY PLAC ZAMKOWY BLASKIEM CHANUKII
Wnioskodawca: Menachem Godlewski
Wydział opiniujący : WYDZIAŁ KULTURY
Koszt: 20 000,00

Jest to pierwszy projekt , mający na celu zapoznanie mieszkańców Konina oraz pobliskich miast i wsi z kulturą i historią społeczności żydowskiej, która odkrywała dużą rolę w życiu naszego miasta. Od ponad dwóch lat celebrujemy święto chanuki w Koninie, podczas którego mieszkańcy mogą skosztować specjałów kuchni żydowskiej, posłuchać klezmerskiej muzyki i przede wszystkim - doświadczyć zapalenia chanukowych świec. Wydarzenie cieszy się dużą popularnością wśród koninian, którzy interesują historią naszego miasta i jego mieszkańców. Czas na celebrację tego święta z dużą, piękną chanukiją. Mieszkańcy chcą, aby rok w rok zapalane było światło chanuki, tak, abyśmy mogli w ten symboliczny sposób upamiętnić mieszkańców naszego miasta

StreetView

Lokalizacja : Konin,os Legionów
Projekt: MONTAŻ LAMP OŚWIETLENIA ZEWNĘTRZNEGO NA GŁÓWNYCH TRAKTACH PIESZYCH NA OSIEDLU LEGIONÓW W KONINIE
Wnioskodawca: Agnieszka Borowska
Wydział opiniujący : ZARZĄD DRÓG MIEJSKICH
Koszt: 99 999,00

Aktualnie Osiedle Legionów w Koninie jest bardzo słabo oświetlone, niektóre ciągi piesze tak jak chodniki wzdłuż ul. Kolejowej oraz wewnątrz osiedla są niemalże ciemne. Najciemniejszym miejscem na osiedlu jest parking, plac zabaw dla dzieci oraz droga do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, poza istniejącym skromnym oświetleniem proponujemy zamontowanie dodatkowych 14 lamp oświetleniowych typu LED o mocy ok. 30 W każda. 6 lamp zlokalizowanych będą wzdłuż istniejącego chodnika przy ul. Kolejowej pomiędzy budynkami os. Legionów 3,4,5,6,7,8. Pozostałe 8 lamp oświetlałoby (ciemne na dzień dzisiejszy chodniki) wewnątrz osiedla pomiędzy budynkami nr 3, 4, 5 a budynkami nr 18 i 19. Celem zamontowania dodatkowego oświetlenia jest zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców osiedla Legionów w Koninie.Legenda

- wniosek duży (powyżej 100 000,00 zł) - wniosek mały (do 99 999,99 zł) - wniosek duży - kilka lokalizacji

- wniosek mały - kilka lokalizacji - wniosek duży - bez lokalizacji - wniosek mały - bez lokalizacji
logo