3 miliony w ręce mieszkańców !  

Zadbaj o Konin ! Zgłoś pomysł  i zagłosuj !  

Wniosek do Konińskiego Budżetu Obywatelskiego złożyć może każdy mieszkaniec.  

Wnioski mogą być składane w terminie od 1 do 31 marca roku poprzedzającego rok budżetowy, którego mają dotyczyć.

Głosowanie elektroniczne rozpoczyna się 1 września i trwa do zakończenia głosowania w lokalach wyborczych. Głosowanie w lokalach wyborczych odbywa się w drugą niedzielę września, w godzinach od 9:00 do 18:00.

MAPA 

Zrealizowanych Projektów

ZoBACZ WIĘCEJ

Ponad 70 zrealizowanych pomysłów na terenie całego miasta.

Warto brać z nich przykład !

Wnioskodawcy pomysłów do KBO

JOANNA SZNAJDER 

Konińskie Stowarzyszenie 
Rolkarskie "SkateKon"

"Jest mi bardzo miło, że mieszkańcy Konina w głosowaniu docenili mój projekt, dzięki czemu mamy dzisiaj o jedną więcej otwartą i darmową atrakcję dla najmłodszych jaką jest mini zjazd linowy w parku 700- lecia.  A wszystko to dzięki budżetowi obywatelskiemu.  Uważam, że KBO świetnie wpływa na rozwój społeczeństwa obywatelskiego i powoduje, że mieszkańcy biorą sprawy w swoje ręce.  Dzięki temu stają się odpowiedzialni za rozwój miasta."

PIOTR PĘCHERSKI

PTTK i przewodniczący 
KRDPP II-giej kadencji 

"KBO to szansa na to by zrealizować potrzeby, których władze miasta nie dostrzegły - nawet te pozornie szalone, niepotrzebne jak leżaki na bulwarze czy stacje rowerowe. Dzięki budżetowi obywatelskiemu można zrealizować swoje marzenia o mieście przyjaznym dla mieszkańców, przy okazji angażując lokalną społeczność w realizację własnego pomysłu i budując więzi sąsiedzkie. Chociaż z pewnością nie każdy pomysł uda się doprowadzić do końca, nie należy się poddawać, w końcu: "Wszystkie nasze marzenia mają szansę się spełnić, jeśli mamy odwagę je realizować." (Walt Disney) "

MAŁGORZATA WAGNER 

wolontariuszka Fundacji Aleją Zdrowia od Juniora do Seniora    

"Jestem pomysłodawczynią pierwszego w Wielkopolsce i czwartego w Polsce punktu konsultacyjny dla pacjentów ze wskazaniem do leczenia medyczną marihuaną.  Działa on we współpracy z poradnią leczenia bólu. To szansa  dla chorych w leczeniu wielu schorzeń. Dzięki  Konińskiemu Budżetowi Obywatelskiemu przełamujemy stereotypy, podnosimy świadomość  koninian i co bardzo ważne edukujemy zdrowotnie."

KAROL STOLARSKI

OSP 
Konin – Gosławice 

"Mój wniosek dotyczył zakupu  sprzętu ratowniczego dla jednostki OSP Konin-Goslawice. Dzięki niemu druhowie mogą się szkolić, pogłębiać swoją wiedzę, a także doświadczenie. Sprzęt jest wykorzystywany w każdej sytuacji gdy zagrożone jest ludzkie życie lub mienie . Cieszę się, że mogłem wesprzeć działania strażaków dzięki budżetowi obywatelskiemu. To świetne narzędzie wpływające na rozwój wspólnoty jak i miasta."