Aktualności

Hyde Park

W niedzielę podczas X Jarmarku św Bartłomieja odbył się Hyde Park, podczas którego wnioskodawcy mogli promować swoje wnioski do KBO 2018. 

Mapa projektów

Zapraszamy do zapoznania się z mapą projektów w zakładce Głosowanie. Mapa - http://www.kbo.konin.pl/files/mapa2018_5.html

Kolejny Hyde Park

Koniński Budżet Obywatelski i Towarzystwo Samorządowe serdecznie zapraszają w niedzielę 20 sierpnia, w godzinach od 11:00- 17:00 na Jarmark św. Bartłomieja, podczas którego zorganizowany zostanie "Hyde Park". 

Kolejna siłownia

W ramach Konińskiego Budżetu Obywatelskiego powstała kolejna zewnętrzna siłownia  z elementami do ćwiczeń street workoutu. Tym razem z ruchu na powietrzu będę się mogli cieszyć m.in uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego. 

Zagospodarowanie skwerów zieleni

Kolejny pomysł zrealizowano w ramach KBO. 

Lokalne Punkty Wyborcze

W tym roku w sprawie „Konińskiego Budżetu Obywatelskiego” na 2018 rok głosujemy w lokalach wyborczych 10 września. Lokalne Punkty Wyborcze: 
1) Nr 1 Centrum Organizacji Pozarządowych w Koninie ul. 3 Maja 1 i 3, 
2) Nr 2 Zespół Szkół im. M. Kopernika w Koninie ul. 1 Maja 22, 
3) Nr 3 Szkoła Podstawowa nr 9 w Koninie ul. Fikusowa 8, 
4) Nr 4 Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie ul. Łężyńska 9. 
Tradycyjnie elektronicznie będziemy głosować od 1 do 10 września.

Punkt konsultacyjny w ramach KBO

Pierwszy w Wielkopolsce, czwarty w kraju Punkt Konsultacyjny Medycznej Marihuany otwarty został oficjalnie w sobotę (1 lipca). Jest realizacją jednego z projektów Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. W skromnej uroczystości uczestniczył prezydent Konina Józef Nowicki.

Wszystkie wnioski na stronie

W zakładce Głosowanie znajdziecie wszystkie tegoroczne wnioski podzielone na małe i duże.  Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Ostateczne liczby - KBO 2018

Zespół Koordynująco-Monitorujący KBO 2018 rozpatrzył odwołanie od negatywnej oceny wniosku. Stan aktualny: wnioski dopuszczone do głosowania 
Wnioski małe - 69 
Wnioski duże - 35 
Negatywne - 21 
Wycofane - 4 
Wnioski zostaną umieszczone na stronie KBO- Zakładka Głosowanie- Projekty małe -Projekty duże.

Zatwierdzone wnioski

19 czerwca na posiedzeniu Zespołu Koordynująco- Monitorującego KBO zatwierdzono wykaz wniosków , które znajdą się na karcie do głosowania. Do Urzędu Miejskiego w Koninie w okresie od 01.03-31.03.2017r w ramach KBO 2018 wpłynęło 129 wniosków. Po dokonaniu przez Wydziały Urzędu merytorycznej oceny - 22 wnioski otrzymały negatywną ocenę, 68 wniosków będzie poddane pod głosowanie w ramach zadań małych, a 35 wniosków w ramach zadań dużych. 4 wnioski zostały wycofane na prośbę wnioskodawcy.