Punkt konsultacyjny w ramach KBO

Pierwszy w Wielkopolsce, czwarty w kraju Punkt Konsultacyjny Medycznej Marihuany otwarty został oficjalnie w sobotę (1 lipca). Jest realizacją jednego z projektów Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. W skromnej uroczystości uczestniczył prezydent Konina Józef Nowicki.
Punkt Konsultacyjny Medycznej Marihuany dla pacjentów wymagających leczenia tą substancją lub jej pochodnymi jest zwieńczeniem starań by w naszym mieście powstało miejsce dostępne chorym, którzy do tej pory spotykali się w prywatnych domach lub innych miejscach. Gabinet, w którym pracuje lekarz Cezary Borowski, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii oraz Małgorzata Wagner, farmaceutka i członek Obywatelskiego Komitetu Koalicji Medycznej Marihuany, czynny jest przy ul. 11 Listopada 26. Rejestracja pacjentów odbywa się telefonicznie i prowadzi ją we wtorki i środy od 18.00 do 20.00 koordynatorka.

Punkt konsultacyjny prowadzony jest pod auspicjami fundacji „Aleją Zdrowia od Juniora do Seniora”. – Zgłoszenia przyjmujemy już od tygodnia i mamy ponad 50 chętnych pacjentów – powiedziała szefowa tej fundacji Elżbieta Ptak, która w towarzystwie prezydenta Józefa Nowickiego i lekarza Cezarego Borowskiego przecięła symboliczną wstęgę.
Jak zapewnił prezydent Józef Nowicki pieniądze na dalsze działanie punktu na pewno zostaną zapewnione także w przyszłorocznym budżecie miasta.
Zaraz po zakończeniu krótkiej ceremonii otwarcia punktu dr Cezary Borowski i Małgorzata Wagner przyjęli pierwszych kilkunastu pacjentów.

źródło - www.konin.pl