Mieszkańcy wybrali projekty

konfa wyniki2

- Cieszy nas frekwencja, która była jedną z największych i wyniosła 9959 osób. Ta edycja pokazuje, że wykonaliśmy dobrą robotę, jeśli chodzi o przygotowanie i promocję głosowania – powiedział na konferencji prasowej podsumowującej głosowanie do Konińskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 Piotr Korytkowski, prezydent Konina.

Do głosowania w szóstej edycji KBO uprawnionych było 71 208 osób, z czego 70 333 osoby to mieszkańcy Konina.

- Frekwencja jest 100 procent wyższa niż w zeszłym roku. Zauważyliśmy większą liczbę profesjonalnie przygotowanych projektów. Widzimy też bardzo duże zaangażowanie wnioskodawców, jeśli chodzi o kampanie promocyjne. To ważna zmiana jakościowa. Po raz pierwszy też odnotowaliśmy, że zagłosowała duża liczba młodych osób – podkreślił Bartosz Jędrzejczak, kierownik Centrum Organizacji Pozarządowych w Koninie.

Do realizacji pójdzie 25 projektów małych.

- 23 wyczerpują pulę 1 957 000 zł , dlatego wejdą jeszcze dwa. Nasadzenia krzewów kwitnących w Koninie i Konińska złota rączka dla seniora. Teraz Rada Miasta musi podjął uchwałę w tej sprawie – dodał prezydent.

Wśród dużych wniosków wygrała droga pieszo-rowerowa łącząca ul. Jana Pawła od mostu na kanale ślesińskim z ul. Staromorzysławską.

Szczegółowe wyniki głosowania - plik .pdf